Skocz do zawartości

Zdjęcie

Piper J3C konstrukcja z rurek

Piper makieta kostrukcja spawana

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
424 odpowiedzi w tym temacie

#421 widar123

widar123
  • Modelarz
  • 233 postów
  • SkądBydgoszcz
  • Imię:Dariusz

Napisano 30 kwiecień 2019 - 10:45

Poszycie gotowe, ostatnie elementy układanki czyli podwozie i fragment górnej części kadłuba wykończony blachą. Ale jak zwykle, mam niepełne informacje fotograficzne (mam nadzieję że już ostatnie) dotyczące tego poszycia z blachy. Brakuje mi zdjęć z góry, gdzie są widoczne szczegóły dotyczące mocowania blaszanego pokrycia, czy są tam nity czy jakieś wkręty, a jeśli są to w jaki sposób rozmieszczone. Przeglądałem zdjęcia w necie i nie wiele jest widoków z góry, większość to fotografie robione z innego samolotu, gdzie takich szczegółów niestety nie widać. Może ma ktoś tego typu zdjęcia, gdzie wyraźnie widać jak to jest zamocowane. 

kd_okl32.jpg

kd_okl33.jpg

Zostawiłem 2 mm ranty blaszanego pokrycia, które po osadzeniu skrzydeł dokładnie maskują niewielkie szczeliny między profilami skrzydło-kadłub

kd_okl34.jpg

Ostatnie elementy - podwozie

kd_okl35.jpg

I nowe pompowane kalosze dla Pipera już bez logo DUBRO  ;)

kd_okl36.jpg

Kolejny etap to maskowanie i przygotowanie do malowania, ale jak na razie nie mam pomysłu jak i gdzie malować skrzydła. Niestety nie mam warunków do malowania tak dużych powierzchni. Pytałem w kilku warsztatach lakierniczych, ale żaden z nich nie chciał się podjąć tego zadania, pozostaje szukać dalej.

• 0

#422 jędrek

jędrek
  • Modelarz
  • 884 postów
  • SkądSłupsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 30 kwiecień 2019 - 12:19

Może takie fotki choć częściowo pomogą

full-crop.jpg

L21_11.jpg

L21_12.jpg

piper_j3c-65_cub_13_of_32.jpg

piper_j3c-65_cub_27_of_32.jpg

piper_j3c-65_cub_30_of_32.jpg

• 0

#423 widar123

widar123
  • Modelarz
  • 233 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 30 kwiecień 2019 - 12:55

Dzięki Andrzej, coś na pewno rozjaśnia, bo wgląda to na wkręty a nie nity jak myślałem, nadal jednak nie wiem jak wygląda pełne rozmieszczenie tych wkrętów, szczególnie chodzi o przednią część.

• 0

#424 jędrek

jędrek
  • Modelarz
  • 884 postów
  • SkądSłupsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 30 kwiecień 2019 - 13:20

Od dołu dobrze widać

dsc-0909b.jpg

• 0

#425 widar123

widar123
  • Modelarz
  • 233 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 15 maj 2019 - 21:21

Dzięki pomocy Andrzeja wkręty są już na swoim miejscu, było trochę precyzyjnego wiercenia szczególnie w laminatowych profilach wiertłem 1,3 tak aby nie wyszło gdzieś bokiem, bo profil ma 2,5 mm grubości.

Kilka fotek z postępu prac

kd_ml01.jpg

kd_ml02.jpg

kd_ml03.jpg

W między czasie kolejne elementy poszły pod pistolet  ;)

kd_ml04.jpg

kd_ml05.jpg

kd_ml06.jpg

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Piper, makieta, kostrukcja spawana

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych