Skocz do zawartości

Piper J3C konstrukcja z rurek


widar123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Extra gratuluje oblotu i stworzenia modelu !! 

 

Fajne ujecie ze środka jak by ręka była ruszana za manetką gazu i wskazówki by się ruszały to 100% realny lot  :D

Co prawda, martwił bym się tym olejem na przedniej szybie, ale to już później  :P

 

Widać przy okazji jakie silnik ma opóźnienie w stosunku do tego jak serwo porusza gazem a jak i ile czasu silnik wchodzi na zadane mu obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Piper skończony to tak nieśmiało spytam..... co następne ? :D

 

Na razie nie mam jeszcze planu co do następnej makiety, bo nie ulega wątpliwości, że takiej formuły będę się trzymał ;-) Wszystko będzie zależało od napędu, mam co prawda SAITO FG36 i być może do tego będę coś szukał, ale marzy mi się jakaś gwiazda, tylko czy fundusze na to pozwolą, tego jeszcze na tą chwilę nie wiem. Temat więc jest otwarty i czas pokarze z jakim sercem będzie kolejny model.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Darek przy takich zdolnościach proponuje zwiększyć trochę skalę, sprzedać radio a za nie kupić .. wygodną poduszkę pod siedzenie;)

 

Tak się zastanawiałem nad tym co napisałeś, ale jednak pozostanę wierny modelom, bo nie mam warunków na budowę w skali 1:1  :D  A tak poważnie, to chyba już zapadła decyzja o budowie następnej makiety. Pisałem wcześniej, że leży sobie fajny silniczek SAITO FG36 i to on będzie napędzał następny model. Jako że z historii od dawna nie byłem mocny to pozostanę przy bardziej współczesnych konstrukcjach i tak przymierzam się do kolejnego Zlina tym razem 526 AFS. Wiem już, że konstrukcja kadłuba w oryginale jest również, jak Piper, ze stalowych rurek, tak więc technologia już mi znana i w dodatku silnik idealny do tego modelu. Obecnie jestem na etapie poszukiwań oryginalnych planów samolotu (nie modelu), ale jak na razie nie wiele można znaleźć. Może ktoś z Was szanowni koledzy posiada takie lub wie gdzie można kupić, gdyż na początek muszę stworzyć całość modelu w 3D, a dopiero wtedy ruszę z budową.

 

Dziękuję wszystkim za wsparcie i pomoc przy budowie Pipera, oraz liczne budujące komentarze, co zaowocowało ostatecznym pomyślnym oblotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.