Skocz do zawartości

Pilatus PC-6 Turbo Porter 1:8


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O ile mnie pamięć nie myli to jeśli paczka jest opisana jako zabawki/modele to cło nie obowiązuje - VAT to co innego :(

Możesz otrzymać list z wezwaniem do przedstawienia dowodu zakupu, potwierdzenia płatności, ale nie musisz. Można to załatwić na e-mail, nie trzeba się fatygować osobiście.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie powyżej kwoty 150$ może być cło. VAT jest prawie zawsze. Z moich doświadczeń (choć niewielkich) - jak jest lekka paczka i poniżej 50$ to zazwyczaj puszczają bez niczego, jak powyżej 50$ to już dowalają 23%.... VATu. Cła nie płaciłem. Można to załatwić osobiście - konieczne są dwie wizyty (deklaracja i płatność) i kolejna jak się papiery przeprocesują - odbiór. Można zdalnie - tylko doliczą jeszcze naście PLN za dostawę paczki do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak. Jakiś czas temu chyba zmieniły się tabele opłat celnych. Istotne są bardziej szczegółowe informacje np. model drewniany, metalowy, plastikowy - od tego zależy stawka celna (może, ale nie musi być zerowa). Kiedyś wpisywało się modele lub części do modeli redukcyjnych i z cłem był spokój. Teraz jak zawieziesz tłumaczenie faktury i będziesz czekał na odprawę i wydanie przesyłki (Warszawa, Łączyny) to jak celnik nie będzie wiedział wszystkiego to wyjdzie do Ciebie i dopyta (np. jaki to model), a jak nie będzie mógł / chciał zapytać, to zrobi po swojemu = dowali cło. Ja osobiście niedawno płaciłem cło + VAT za przesyłkę z HK wartości 53$  :wacko: . Nie muszą być dwie wizyty w UC. Możesz odesłać papiery pocztą i czekać na przesyłkę - naliczoną kwotę zapłacisz przy doręczeniu przesyłki. Możesz papiery zawieźć osobiście i tu są kolejne możliwości. Celnik może Ci zaproponować, abyś zaczekał - po ok. godzinie idziesz do kasy opłacić ewentualne należności i wychodzisz z przesyłką pod pachą. Może być tak, że nie będą w stanie od razu dokonać odprawy, albo Ty nie będziesz chciał czekać - wówczas doręczą przesyłkę i zapłacisz doręczycielowi przy odbiorze. Ćwiczyłem wszystkie te opcje. PS: Celnicy lubią mieć potwierdzenie z PayPala, karty kredytowej, przelew - kwota wypisywana przez sprzedawców na fakturach, deklaracjach średnio ich interesuje. Niestety w tej kwestii sporo się nauczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło tak:

- tartak 160 CAD

- przesyłka 125 CAD

- VAT 208 PLN

 

Wiem, dużo. Ale nie żałuję. Pierwszy raz macam tartak w takiej jakości. Przepalenie idealne. Tak, wiem, to jest cięte pod listwy calowe, ale jakoś sobie poradzę.

 

post-14226-0-36872300-1484330190_thumb.jpg

 

post-14226-0-72685600-1484330216_thumb.jpg

 

post-14226-0-00044700-1484330243_thumb.jpg


I każdy element ma grawerkę (oznaczenie elementu) zgodną z planami. Mistrzostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeznam co i jak. To może być ciekawy temat.


Za takie pieniądze to sobie zrobię piłę :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem cena jest dość zaporowa. Ja tez robie nie pierwszy model z calowych planów ale ja sam wycinamy elementy i juz w trakcie wycinania pozbywam się calowych otworów na listwy. Sam tez wycinam listwy balowe ale bardzo ciężko u nas w kraju o naprawdę twardą balse nadającą się na listwy. Będę wdzięczny jak ktoś da namiar na taką twardą balse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znalazłem stolarza z piłą precyzyjną. Jutro lub pojutrze będę miał calowe listwy :-)

 

Czy mógłbyś się podzielić namiarem, może innym forumowiczem się przyda, a jak gość jest dobry to i Polak zarobi, a to zawsze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwy calowe dotarły. D.. nie urywają, więc na razie namiarem nie będę się dzielił. Stolarz słusznie uznał, ze jego maszyna jest za mało precyzyjna do takiej produkcji. Ale napieramy, może a jakiś czas coś z tego wyjdzie. Miałem bardzo pouczającą dyskusję o kierunkach pozyskiwania drobnosłojowej sosny. 

 

Czas zatem rozpocząć klejenie. No i to niestety - pomimo posiadania planów i tartaku od tego samego autora - nie będzie łatwe ;-) 

 

post-14226-0-04576700-1488485898_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chwaliłem Martina za jakość tartaku, a tu zonk. Po przystąpieniu do montażu okazało się, że brakuje dwóch formatek, jednej balsowej niewielkiej (to nie problem), i jednej dużej sklejkowej z mocno skomplikowanymi i ważnymi elementami. Zgłosiłem problem, czekamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.