Skocz do zawartości

PZL-104 Wilga 2.3m z laminatu


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy tydzień ferii minął leniwie. Pozbyłem się całego rdzenia. Na boku jeszcze wylaminowałem kadłub do szybowca który wyszedł całkiem całkiem, nawet lepiej niż wilga. I tutaj sobie postanowiłem że następny model to już tylko z formy robię bo a) pozbywanie się tego rdzenia to po prostu masakra przy tak dużym modelu b)jakieś podrażnienia od acetonu mi się na rękach zrobiły (ale zeszły po jednym dniu) :D . Styropian na skrzydła już się klei, niestety profil wystawał w jednym miejscu ponad styropian dla tego musiałem dokleić po kawałku. Fotek mało alee więcej będzie jutro jak wytnę skrzydła i jeszcze coś w kadłubie porobię. Zastanawiam się jak to zrobić z półkami na wyposażenie w kadłubie bo nie chciałbym przyklejać kawałka dechy po prostu. Jeszcze dokleję ażurowaną wręgę za profilem skrzydła do której będzie mocowany hak holowniczy. "moduł" podwozia jest przylaminowany do kadłuba aleeee wolałem jeszcze to zabezpieczyć wikolem tak dla pewności.

 

 

post-13447-0-00212700-1487710819_thumb.jpg

 

 

 

post-13447-0-48807800-1487710820_thumb.jpg

 

 

 

post-13447-0-24427000-1487710818_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Eee tam poszło całkiem sprawnie.

 

Można zauważyć że spływ jest albo dłuższy albo krótszy ale to dla tego że jak wycinam to za spływem żebra jest jeszcze trochę styropianu i on jest do odcięcia. Wkleiłem też wręgę za spływem do której będzie mocowany hak holowniczy jeszcze muszę wyciąć drugą pół wręgę i pomiędzy nimi będzie śruba. Na ściankach jest jeszcze trochę styroduru ale to już kombinerkami poodrywam.

 

 

post-13447-0-97741500-1487774511_thumb.jpg

 

 

post-13447-0-48342500-1487774525.jpg

 

A tu porównanie do kadłuba do "miniówki" (szybowiec 1.5m rozpiętości skrzydeł) który wylaminowałem jakąś we czwartek.

 

post-13447-0-33127700-1487774519_thumb.jpg

 

I przymiarka, jeszcze skrzydło nie jest rozcięte na dwie połówki.

 

post-13447-0-91201100-1487774507_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w weekend jakąś wytnę kopyto. Tylko już teraz nie chce mi się znowu ze sklejki tych wręg wycinać :D . Ale model musi być skończony. Może jak przyjdzie zamówienie z serwami i paroma innymi rzeczami dostanę jakiegoś kopa i ruszy ta budowa. Dziś rozciąłem skrzydło na dwie połówki i teraz pytania dwa: 1) Jaki dźwigar zrobić ? 2) Jaki łącznik? Mam rurkę aluminiową o średnicy zew. 2cm i wew. 1.8cm. W zasadzie to w kadłubie zrobię jeszcze dwie półki jedną dużą pod elektronikę, jedną mniejszą za wręgą silnika po regler i biorę się za tył kadłuba i malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Małe ponieważ tylko wkleiłem półkę pod regiel. Na razie nie mam czasu zająć się wilgą ale może coś się na tygodniu porobi. Muszę jeszcze wkleić półkę na elektronikę i trochę z ogonem popracować potem już tylko malowanie zostaje. A i jeszcze kadłub przeszlifuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mały update

Oto półka pod regiel :D jest ażurowana dla lepszego chłodzenia jeszcze w przedniej wrędze porobię otworki przez które będzie przepływać powietrze.Na zdjęciu nie widać ale pod spodem są małe trójkąciki dla wzmocnienia miejsca klejenia półki do wręgi.

 

post-13447-0-90147700-1490547498_thumb.jpg

 

Półkę pod elektronikę wkleję później po laminowaniu maski. Teraz chcę szybko zabrać się za ogon bo tam jest niewiele do zrobienia. I powoli będę przygotowywał kadłub do malowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Update!

No to tak sytuacja wygląda następująco: przez ostatnie dni całkiem sporo się działo, ładna pogoda się zrobiła to latanie, wyjścia ze znajomymi itd więc przy modelu robiłem ale nie miałem czasu już wstawić nic na forum. Do modelarni wszedłem na parę godzin w sobotę wieczorem i trochę w niedzielę no i dziś. Przez ten czas szlifowałem kadłub i gdzie trzeba było to lekko szpachlą machnąłem. Miejsce gdzie będzie podwozie tylne zostało wzmocnione sklejką w której też osadzę nakrętki. No i dziś było najciekawiej ponieważ zacząłem malować kadłub. Przed pierwszą warstwą został porządnie oczyszczony z pyłu i innych zabrudzeń. A no i na sklejce odrysowałem płytę pod elektronikę.

 

Z góry przepraszam za beznadziejną jakość zdjęcia. Jak już pomaluję wstawię lepsze (nawet już kupiłem lepszy aparat więc nie będzie zniekształceń).

 

Na razie ta farba prześwituję ponieważ to dopiero pierwsza warstwa.

 

post-13447-0-55072300-1491933051_thumb.jpg

 

Półka pod pakiety odbiornik itd. Jeszcze nie wycięta, jutro to zrobię.

 

 

post-13447-0-65621100-1491933052_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Foty robione na szybko przez co tak naprawdę znaczy że "byle coś było". No cóż no tak mam z czasem mogę maks do 20 w modelarni siedzieć przez co z pracą muszę się uwijać i zdjęcia to tak jak np. coś się klei(akurat tu jeszcze robiłem drugi model, szybowiec, nawet kadłub jest na którymś tam zdjęciu, taki czerwony). No cóż takie warunki i podejście moje. Postaram się teraz robić już lepsze zdjęcia, mam nadzieję że będą zadowalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że te zajęcia sa nie ostre, bo takie miały być - jak by byly ostre to bysmy sie za duzo czepiali - a tak czego nie widać, tego ..... sercu nie żal . Walcz Kamil, jak poleci to uwierzę, że nawet drzwi mogą latać ( tak mówią). Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu było by widać prześwitującą farbę, miejscami lekko bardziej miejscami nie, no cóż starałem się równo nakładać ale u mnie z precyzją no to pozostawia wiele do życzenia. A drzwi już latały a przynajmniej takie od stodoły. Gdzieś na yt był filmik.Poleci ;) uwziąłem się na to że poleci i poleci! Może nie będzie latać rewelacyjnie a na pewno nie będzie wyglądać ale ma latać i holować szybowce(jeżeli ktoś się odważy zaufać tej holówce :D )

 

 

EDIT.: Foto zrobione dosłownie 5min temu. Hmm zapomniałem dodać że podczas nakładania pierwszej warstwy farba mi się skończyła :D No cóż nie dość że jest nie równo nałożone to jeszcze miejscami w ogóle jej nie ma! trzeba to poprawić.

 

post-13447-0-06491500-1492028228_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 5 miesięcy temu...

Minęło  pól roku i cisza. Czyżby projekt przerósł wykonawcę? Wielka szkoda ,że tak szybko poległeś. Po to jest forum aby wspierać ,doradzać młodym modelarzom. Nie o krytykę chodzi, tylko  o wskazywanie właściwych , sprawdzonych rozwiązań z których korzystają wszyscy. Na początku ambitny projekt nie jest dobrym rozwiązaniem. Lepiej jak zaczyna się od sprawdzonego "kitu". 

 Wierzymy w Ciebie.To co nie udane, wyrzuć na śmietnik i spróbuj jeszcze raz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.