Skocz do zawartości

IŁ-28 Beagle EDF


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że niedługo będę już kroił Miga-29 na stole, czas rozpocząć nowy projekt.

Tym razem to będzie IŁ-28, z dwoma EDF 50mm zasilanymi 4S. Powinienem mieć z nich ciąg ok 1500g więc rozmiary i wagę będę musiał pod to dostosować.

Będę korzystał z planów

post-7718-0-68273900-1485071298_thumb.jpg

Na pierwszy rzut oka ten samolot wydaje się trochę dziwny. Skrzydło w środku kadłuba, blisko do statecznika, gondole mocno wystają przed skrzydło.

Zacząłem już coś rysować i okazało się, że kadłub to prosta rura w sumie i rysowanie zajmie mi nadzwyczaj mało czasu.

To efekt 15 minut pracy.

post-7718-0-04940900-1485071496_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czyżby depron ;) ?

pamiętam, gdy małym dzieckiem będąc nad Bałtykiem w okolicach Kołobrzegu takie samoloty latały i ciągały rękaw do szkoleń artylerii. To było z milion lat temu...

 

Udostępnisz plany? Powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a lotniskiem macierzystym tych maszyn był 28Słupski Pułk Lotnictwa Myśliwskiego w Redzikowie... Jako dzieciak wiele razy byłem na tym lotnisku, i obserwowałem zwijanie liny rękawa w kokpicie strzelca ogonowego... Robert daj znać kiedy bedzie pierwszy oblot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w wojsku nie z własnej woli na lotnisku w Dęblinie w latach 1978-80 taki IŁ 28 stał chyba na terenie szkoły.

Przechodziłem obok prawie codziennie w drodze do hangaru i tak mi się wydaje ale może się mylę.

Koledzy z Dęblina może mnie poprawią jak się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.