Skocz do zawartości

DH 88 Comet


Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest na forum ktoś, kto zbudował model samolotu DH 88 Comet o rozpiętości powyżej 2 metrów? Mam plany Joe Coletti (można je pobrać z aerofred.com) i próbuję je jakoś rozszyfrować. Na przykład mam pytanie o to, po co w gondoli jednego z silników są 2 serwomechanizmy (klapy + przepustnica?) i gdzie są zamontowane serwomechanizmy lotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dziękuję za wskazanie wątku. Przeglądałem ten temat i wiele innych, również na zagranicznych forach. Poświęciłem na zbieranie informacji już dobrych paręnaście miesięcy (mam ogromny folder ze zdjęciami i planami), wykonałem nawet rysunki dla maszyny CNC, więc lenistwo odpada ;). Problem polega na tym, że każde rozwiązanie jest inne i nie mogę znaleźć nigdzie tego konkretnego modelu zaprojektowanego przez Joe Coletti, a intryguje mnie zwłaszcza serwo w gondoli silnika. Po co ono tam siedzi?

 

W zasadzie to mam już wstępną koncepcję, kombinuję przynajmniej od roku i myślę o szczegółach starając się nie wydać dziesiątek tysięcy złotych na zbudowanie modelu. Na tym etapie interesują mnie przede wszystkim pewne detale.

 

Wątek na pfmrc widziałem i nie wyjaśnił żadnych z moich wątpliwości.Jakby to powiedzieć - nie zastanawiam się nad tym, jak zbudować model, a bardziej nad tym, jak zaplanować wyposażenie. W trakcie tego "planowania" bardzo chętnie oglądam, jak zrobili to mądrzejsi ode mnie i bardzo, bardzo chętne obejrzałbym gotowy model. Wydaje się jednak, że jest on rzadkością, a na fotografiach dostępnych w Internecie twórcy głównie skupiają się na wyglądzie, a nie na detalach typu, które serwo do czego. W zasadzie, to może powinienem zacząć od tego, że pomimo "leciwości" projektu po prostu spróbować skontaktować się z autorem... Myślałem jednak, że ktoś już to wcześniej zrobił ;)

 

Wiele razy oglądałem filmy i fotografie z prawdziwym samolotem i kusi mnie takie zbudowanie modelu, żeby na zewnątrz nie było widać serwomechanizmów, jak w prawdziwym samolocie. Dlatego może niepotrzebnie pytam, ponieważ i tak inaczej rozmieszczę serwa. Ale i tak chętnie nawiązałbym kontakt z kimś, kto ma taki model gotowy, a jeszcze chętniej z kimś, kto ma jakieś doświadczenia eksploatacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, trzeba było od razu tak zacząć. A tak jak rozpocząłeś to myślę, że nie tylko ja odniosłem wrażenie, iż ktoś tam zadał kolejne pytanie. W takim razie pozostają Tobie tylko jak wspomniałeś zagraniczne strony. Na stronie outerzone też znajduje się plan tego modelu ale chyba nie będzie lepszy od tego co już masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.