Skocz do zawartości

Frsky Horus w drodze.


wiesniak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może polskie litery w nazwach modeli jeżeli parametry są OK.  System chyba nie trawi polskich znaków.

Możesz  zmienić nazwę modelu który się wyświetla na taki z polską literą albo na taki który się nie wyświetla.

Będziesz wiedział czy to wina zdjęcia czy nazwy modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

jest zdaje się kilka ograniczeń; maksymalna wielkość 50K,

maksymalna ilość zdjęć 100

wielkosc 155x100 pixeli

kolor 16bit

RGB 565

72DPI

 

nie wiem co tu oznacza RGB... u ciebie stawiał bym na wielkość

 

taki tutorial widziałeś: https://www.youtube.com/watch?v=Tna1sUu55TQ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Massstorage" bingo ! :) Dzięki zrobiłem jak radziłeś i wszystko gra. Horusa trochę inaczej się podłącza niż taranisa np: firmware wgrywamy przy wyłączonym nadajniku a komunikujemy się z ustawieniami modeli na włączonym nadajniku. Nie trzeba naciskać żadnych trymerów. Companion 2,2 jest mniej intuicyjny niż wcześniejsze wersje których używałem w taranisie ale to drobiazg ,przyzwyczaję się. Kolejny etap to stoper i woltomierz na wyświetlaczu :) Zadig, oczywiście musiałem ponownie zainstalować choć na taranisie działały.

 

używając zadig które urządzenie trzeba wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy procedura updatu odbiorników z horusem jest taka sama jak z taranisem? czyli kabel ze zmienionym układem czerwony/czarny podłączamy do pinów zewnętrznego modułu nadawczego? odpowiedź TAK

 

i druga sprawa; czy flashujac z OpenTX Companion wgrywamy firmware do Horusa? na jakim etapie uzyskujemy zgodność EU/EU odbiornik nadajnik (wybierając opcje "eu" w ustawienia/ustawienia? OpenTX Companion?) . Nie mogę zbindować odbiornika z Horusem i to chyba z tym związany problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga odpowiedź - zgodność oprogramowania modułu TX z oprogramowaniem odbiornika. 

Operacje zmiany oprogramowania zarówno TX jak i RX wykonuje się z poziomu oprogramowania radia - wybór pliku z karty SD..

Wgrywanie Opentx do radia NIE zmienia oprogramowania modułu.

 

UWAGA ! : przy procedurze zmiany firmware zarówno TX jak i RX 5 razy należy sprawdzić czy wgrywany jest prawidłowy plik. raz ucegliłem moduł nadawczy w Taranisie przez pomyłkę w wyborze pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to powinienem ściągnąć firmware ze strony FRSKY http://www.frsky-rc.com/download/view.php?sort=&down=376&file=Firmware-Horus%20X12S

w tym zipie są katalogi bin i dfu, co z nich mam skopiować do katalogu FIRMWARE kardy SD Horusa?

 

EDIT: wgranie tych plkow (wlasciwy to dfu niby) nie pozwala niczego updatowac, dostepne opcje to cope, rename i delete kiedy otwieram ten plik z karty SD na Horusie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga odpowiedź - zgodność oprogramowania modułu TX z oprogramowaniem odbiornika. 

Operacje zmiany oprogramowania zarówno TX jak i RX wykonuje się z poziomu oprogramowania radia - wybór pliku z karty SD..

Wgrywanie Opentx do radia NIE zmienia oprogramowania modułu.

 

UWAGA ! : przy procedurze zmiany firmware zarówno TX jak i RX 5 razy należy sprawdzić czy wgrywany jest prawidłowy plik. raz ucegliłem moduł nadawczy w Taranisie przez pomyłkę w wyborze pliku.

Wygląda na to,że przypadkiem nie do końca wiedząc co robię :) zanim wgrałem OPTX zmieniłem Firmware horusa na nonEU i u mnie wszystko działa. Zobacz ten film:

https://www.youtube.com/watch?v=BMTYzlZ7Fs8&t=121s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech....  :

EU_1225_frtx.bin - to wyglada na oprogramowanie modulu TX dla EU

Wgrywasz - szukasz pliku na karcie SD, wybierasz go znacznikiem, i trzymasz dlugo "OK" i wskakuje menu - flash internal or external - tak mam w Taranisie na opentx i dokladnie tak samo bedzei dzialac w Horusie na Opentx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to,że przypadkiem nie do końca wiedząc co robię :) zanim wgrałem OPTX zmieniłem Firmware horusa na nonEU i u mnie wszystko działa. Zobacz ten film:

https://www.youtube.com/watch?v=BMTYzlZ7Fs8&t=121s

 

ten film dotyczy updatu przed OpenTX niestety

Ech....  :

EU_1225_frtx.bin - to wyglada na oprogramowanie modulu TX dla EU

Wgrywasz - szukasz pliku na karcie SD, wybierasz go znacznikiem, i trzymasz dlugo "OK" i wskakuje menu - flash internal or external - tak mam w Taranisie na opentx i dokladnie tak samo bedzei dzialac w Horusie na Opentx.

 

tak... wygląda, jest tez nowsza wersja 1.3.01 ktora ma plik EU_1301_frtx.bin robiąc jak mówisz (dla obu wersji) dostaje 3 opcje; copy, rename i delete. Jak podłączyłem pod złącze zewn modułu odbiornik i wgrałem na kartę update firmwaru odbiornika to owszem dostałem opcje upgrade external, jakiś pasek tam przebiegł po czym bez komunikatu całość zniknęła, ciężko powiedzieć czy update się dokonał poprawnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ... sprawdziłem na swoim radiu.  Rozszerzenie musi być .frk a nie bin wtedy wchodzi opcja flaszowania modułów. Przynajmniej u mnie. Ale ja sprawdzam to na taraisie ... tam jest starszy modul XJT i pewnie starsze firmware ... IMHO to BIN to nie jest oprogramowanie modulu tylko calego diaia .. za duze jest na sam modul .. zam modul to jakies 60-70kB a nie 2MB. Mam wrażenie ze to jest zintegrowanie .. firmware modulu z firmware radia. Zatem zmiana EU na NON-EU nie jest taka prosta jak w taranisie ... w opisie firmware do kmodulu XJT nie ma wisanej kompatybilnosci z horusem.

 

https://youtu.be/GAnKFxWXwlg?t=288 - tu jest chyba kluczowy moment !!! Po flashowaniu firmware radia (bazowego FRsky OS) nastepuje automatycznie zmiana firmware modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczytalem na jakims forum ze bin to plik zawierajacy bootloader, a frk to samo oprogramowanie, wynikalo z tego z z poziomu radia i pliku na karcie SD to powinien byc wlasnie frk. Co nie zmienia faktu ze pliku frk tez nie chce wgrywac.

ta cala walka dlatego ze nie moge zbindowac horusa w OpenTX z zadnym odbiornikiem (probuje z X8R)

 

czy jest jakis sposob zeby sprawdzic jaka wersje EU/NON EU (wzglednie wersje) mam wgrana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości żeby sprawdzić jaki firmware jest wgrany do modułu.

 

Piotrze chyba nie rozumiesz struktury oprogramowania w tym urządzeniu. 

Są de facto 3 elementy : 

1. bootloader -odpowaiada za start radia i to co sie w tym momncie dzieje

2. Firmware Radia - tu sobie ustawiasz miksery

3. Firmware Modułu XJT  - jak moduł wysyła fale.

 

Są to 3 niezalezne od siebie oprogramowania. W Taranisie każdy element można było wymienić oddzielnie W Horusie tak nie jest. W horusie bootloader i oprogramowanie i firmware XJT zmieniasz "jednoczesnie" wgrywając oryginalne oprogramowanie FRSky. 

 

Potem możesz wgrać Opentx (podmiana 2giego oprogramowania z listy) i masz co potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.