Skocz do zawartości

Frsky Horus w drodze.


wiesniak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś gdzie jest w horusie bateria do pamięci zegara i daty? Nie chcę wszystkiego rozkręcać :)

Bateria CR 1220 3V jest na płycie głównej, mniej więcej pod modułem ładowarki. Nie robiłem, ale raczej trzeba zdjąć ten czarny plastik z gniazdami zewnętrznymi (USB, SD, Trener).

 

a11780055-125-3663E1C5-99CD-4F73-872A-B4

Źródło: https://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=41333203&postcount=15722

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzięki Marek. Bardzo mi pomogłeś :) Okazuje się,że są różne płyty główne w horusie. Oglądałem kilka filmów na youtube i nie było baterii w tym miejscu co na mojej na przykład tu:

post-606-0-50023000-1567179110_thumb.jpg

 

U mnie jest tak:

post-606-0-76361700-1567179168_thumb.jpg

 

Przy okazji stwierdziłem,że kabelki do ruchomych części gimbali są trochę "twardawe" , można się spodziewać zmęczenia materiału :( na zdjęciu z neta są innego koloru niż u mnie. W moim nadajniku też występują w takim kolorze i są bardziej elastyczne. Mój nadajnik wyprodukowano we wrześniu 2016 roku, to pewnie jeden z pierwszych ,nie mam z nim problemów, ta bateria to tylko data i czas, nie istotne ,mogło by tego nie być ale nad kabelkami do gimbali trzeba by się zastanowić

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I mnie dopadła bateryjka CR1220. Trochę za szybko, od produkcji nadajnika nie minęły jeszcze 3 lata. Bateryjka powinna być pojemniejsza, miejsca jest nadto. W nowej wersji OpenTX 2.3.0 dodali pomiar napięcia tej bateryjki (RTC). Ale u mnie pokazuje 1,56V, a rzeczywiście jest 3,3V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak, poprawili odczyt RTC. Jak masz słabą tę baterię, to sprawdź, czy jest jakiś alarm dla jej słabości. Pod pomiarem jest pole na "ptaszka". GPS w Horusie dobrze sobie radzi z problemem bateryjki.

W OpenTX 2.3.x coś zamieszali z identyfikatorami czujników. Ogólnie wszystko działa, ale wejście do symulatora telemetrii wymaga ręcznego wpisania identyfikatorów po staremu, domyślnie są wpisane po nowemu ale nie są respektowane. Coś jest zamieszane. Na githubie jeden z developerów coś pisał o "dodaniu" do nowego identyfikatora dodatkowych możliwości. Teraz jest tak np. RSSI ma id F101 instance 4, a po nowemu ma jeszcze 248. Symulator telemetrii dla RSSI wpisuje sobie 248 i nie działa, ale po wpisaniu ręcznie po staremu 4 - działa.

PS. Napisz coś o tych dodatkowych gniazdach. Kiedyś kupiłem drążki z przełącznikiem/potencjometrem, ale czekałem na dobre firmware. W symulatorze można je aktywować, ale do wyboru jest przełącznik dwu-pozycyjny i przełącznik chwilowy (togle). A co z potencjometrem, zostaje wpiąć w "stare" gniazdo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... do wyboru jest przełącznik dwu-pozycyjny i przełącznik chwilowy (togle). A co z potencjometrem, zostaje wpiąć w "stare" gniazdo?

Niestety, tylko 2-poz i chwilowy. Narzuca to nie tylko menu ale i typ gniazda. Potencjometrem z drąga zastąpiłem jeden ze sliderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W końcu zebrałem się do podłączenia drążków akcesoryjnych (te grube czerwone). Plan był taki: potencjometr w miejsce slidera, przełącznik 2-poz i jeden przycisk do wolnych gniazd przy gimbalach, drugi przycisk nie podłączony. Okazało się, że przycisk ingeruje w potencjometr (na jednym drążku) - pomiędzy ślizgiem potencjometru a jednym z przewodów przycisku jest zwarcie. Przycisk odłączyłem, może rozbiorę kiedyś drążek i sprawdzę, może podłączę ten drugi przycisk. Na razie go nie potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nabyłem właśnie Horusa 12 i po wgraniu OpenTX mam pytanie:

czy można jakoś oprogramować w OpenTX regulację podświetlania ekranu na suwaku (tak jak jest to w oprogramowaniu fabrycznym FrOS)

 

GPS w Horusie dobrze sobie radzi z problemem bateryjki.

mogę poprosić o rozwinięcie bo za PRC nie mogę rozumieć sensu tego zdania..a będąc przy GPS czy jest jakieś zastosowanie jego obecności w radiu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd. pytań o OpenTX w Horusie: czy jest jakiś sposób by przenosić skonfigurowane ekrany telemetrii między modelami? Trochę to uciążliwe robić to samo dla każdego modelu.. (ehh, w Taranisie ekrany telemetrii są wspólne dla wszystkich modeli, w Horusie dla każdego trzeba osobno konfigurować :(

Że nie może być złotego środka: każdy model może mieć swój zestaw ale z możliwością rozkopiowania skonfigurowanych ekranów między modelami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model możesz skopiować, zmienić nazwę, przekonfigurować miksery itd. do potrzeb. Ekrany pozostaną. Nie musisz każdego modelu konfigurować od "0".

dzięki za podpowiedź, ale na taką opcję wpadłem.. ;)

Miałem nadzieję, że jest jakiś cywilizowany mechanizm..(gdy się ma 20 modeli przeniesionych z Taranisa)

Fajnie, że każdy model może mieć osobną konfigurację ekranów telemetrii(jak ktoś ma różne modele)

Ja mam same szybowce z identycznie skonfigurowanymi ekranami i sposób z Taranisa idealnie pasował pod moje potrzeby :)

Jak to mówią nowe (lepsze) jest wrogiem dobrego i działającego. Pozostaje klikanie głupiego albo konfigurowanie ustawień wzystkich modeli od początku..(w opcji z kopiowaniem szablonu)

{a wyglądało tak pięknie z automatycznym przeniesieniem modeli z Taranisa do Horusa}

 

pewnie dałoby się wyodrębnić z pliku bin opisującego konfigurację modelu fragment w którym zapisane są ekrany telemetrii i doklejać do skonfigurowanych plików modeli bez skonfigurowanej telemetrii.. można spróbować powalczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dźwięki na oficjalnej stronie tylko do openTX 2.0 lub 2.1

https://www.open-tx.org/downloads

Do nowszych wersji (o ile się nie mylę) brak.

Zobacz też na forum 77hobby. Były podejmowane próby...

https://forum.77hobby.pl/topic/38-polskie-dzwieki-do-opentx-220/

 

Osobiście używam dźwięków ostatnich dostępnych (v 2.1), system to openTX2.3.x i powiedzmy, że "nie słyszę" ułomności w wymowie np. jednostek miar itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wtedy (tak mi się wydaje) o Horusie nie słyszano?

Nic nie stracisz jak wrzucisz katalog "pl" do "Sounds" na karcie SD i sprawdzisz. 

Radia i systemu nie rozwalisz, a openTX to openTX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.