Skocz do zawartości

Pierwsza spalina czyli Wicherek 25RC


AdamOld
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na tak długą lotkę daj trzy zawiasy. Jeśli dwa, to bliżej końców niż na zdjęciu.

 

Może być takie rozmieszczenie?

 

post-13455-0-78385100-1488914758_thumb.jpg

post-13455-0-78191800-1488914766_thumb.jpg

 

Co robić teraz ?

1.Pierwsze okleić folią a później wsadzić zawiasy.

2.Wsadzić zawiasy i bawić się z wycinaniem foli.

 

Koledzy, jak Wy to robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przed foliowaniem zrób wycięcia i sprawdź na sucho bez kleju.

 

Tadziu, oczywiście że tak zrobię. Zresztą Twoje zdjęcia z budowy przeglądam na bieżąco.

Jutro będę pasował zawiasy i serwo a później zaryzykuję foliowanie, pierwszy raz w życiu zhm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciąć gniazda na zawiasy, okleić folią, wkleić zawiasy. Przed wklejeniem zawiasów zabezpiecz je wazelinką, bo ich potem nie ruszysz. Jak nigdy nie wklejałeś

zawiasów, to potrenuj sobie na kawałku balsy. Bardzo ważne jest smarowanie klejem (żywicą). Napuść klej w gniazdo i posmaruj zawias, ale tylko na samym brzegu.

Jak zawias będziesz wsuwał w wycięcie to klej będzie się przesuwał w kierunku sztyftu, i to jest właśnie krytyczny moment. Dlatego potrenuj to na boku.

Ja też nie lubię wklejać zawiasów. Lepiej wkleja się zawiasy kołkowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciąć gniazda na zawiasy, okleić folią, wkleić zawiasy. Przed wklejenie zawiasów zabezpiecz je wazelinką, bo ich potem nie ruszysz. Jak nigdy nie wklejałeś

zawiasów, to potrenuj sobie na kawałku balsy. Bardzo ważne jest smarowanie klejem (żywicą). Napuść klej w gniazdo i posmaruj zawias, ale tylko na samym brzegu.

Jak zawias będziesz wsuwał w wycięcie to klej będzie się przesuwał w kierunku sztyftu, i to jest właśnie krytyczny moment. Dlatego potrenuj to na boku.

Ja też nie lubię wklejać zawiasów. Lepiej wkleja się zawiasy kołkowe. 

 

Świetna instrukcja, jutro ją poćwiczę. Mam nadzieje że nie zapomnę kupić wazeliny, chyba że może być krem po goleniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdjąć folię w razie spartolenia? Czy też na gorąco?

 

Robiąc pierwszy raz chyba powinienem na czymś poćwiczyć, chociażby ustawienie temperatury.

Gdzieś czytałem na ten temat ale../skleroza/.. nie pamiętam gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed wklejeniem smaruję zawiasy pędzelkiem retuszerskim zamoczonym w kropelce najwyższej jakości oleju rzepakowego rodem z Biedronki. Oliwa z oliwek z importu, zupełnie się nie sprawdza, chyba że sycylijska z pierwszego tłoczenia.:)

Ino trza uważać, bo olej lubi polecieć po zawiasie i wtedy nie chce się kleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda smarowania jest prosta. Złóż zawias i zanurz delikatnie część z sztyftem w bardzo gęstym oleju lub w jakimś innym tłuszczu, potem przełam go 

w drugą stronę i powtórz operację ze smarem. Co do temperatury to folie są różne, a każda ma inną temperaturę klejenia i inną naprężania, i jeszcze

pytanie jakie masz żelazko. Jak modelarskie to z temperaturę można ustalić zgodnie z zaleceniem producenta, a jak domowe to metodą prób, gdzieś na boku.

 

Tu są instrukcje do folii.

 

E_Oracover.pdf

SOLARFILM PAGE 1.pdf

SOLARFILM PAGE 2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda smarowania jest prosta. Złóż zawias i zanurz delikatnie część z sztyftem w bardzo gęstym oleju lub w jakimś innym tłuszczu, potem przełam go 

w drugą stronę i powtórz operację ze smarem. Co do temperatury to folie są różne, a każda ma inną temperaturę klejenia i inną naprężania, i jeszcze

pytanie jakie masz żelazko. Jak modelarskie to z temperaturę można ustalić zgodnie z zaleceniem producenta, a jak domowe to metodą prób, gdzieś na boku.

 

Tu są instrukcje do folii.

Najfajniejsza metoda to maczanie ośki zawiasu w kremie NIVEA. Świetny zapach. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że o tym wklejaniu zawiasów z kremem lub olejem nie wiedziałem wcześniej bo przy okazji wklejania 3 zawiasków do Skysurfera zepsułem dodatkowo 10 :)

 

A uważałem żeby czasami klej się nie dostał i wyglądało jakby nie dotknął sztuftu a jednak po chwili zawias chodził ciężko i trzeba było wycinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Robiąc pierwszy raz chyba powinienem na czymś poćwiczyć, chociażby ustawienie temperatury.

Gdzieś czytałem na ten temat ale../skleroza/.. nie pamiętam gdzie.

http://www.modelarz.nazwa.pl/jomala/index.php?option=com_content&view=article&id=88:poliestrowa-folia-do-zgrzewania-technologia-oklejania&catid=34:artykuy&Itemid=54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kesto, dzięki za link.

 

Z braku czasu wydłubałem tylko szpary pod zawiasy,

post-13455-0-73376600-1489006023_thumb.jpg

post-13455-0-41501200-1489006064_thumb.jpg

 

oraz poćwiczyłem klejenie foli.

 

post-13455-0-19666100-1489006130_thumb.jpg

post-13455-0-74759400-1489006137_thumb.jpg

 

Jeszcze problem dźwigni steru. Mam plastikowe które niestety mają za małe wychylenie aby osadzić je w linii osi zawiasów.

Pewnie trzeba będzie zrobić z jakieś płytki drukowanej. Chyba że jest inne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kandydat na pilota. Chyba jakiegoś gimbala muszę wystrugać.

 

post-13455-0-20838000-1489355536_thumb.jpg

 

i odrobina wiosennego powietrza

 

post-13455-0-69636000-1489355686_thumb.jpg

 

jest już ciasno w modelarni

 

post-13455-0-79361800-1489355764_thumb.jpg

 

taki wyszedł wznios

 

post-13455-0-00583600-1489355861_thumb.jpg

 

zobaczymy w praktyce jak będzie się sprawował.

Teraz pora na statecznik pionowy ze sterem kierunku. Chyba będzie podobny do http://pfmrc.eu/index.php?/topic/43119-wicherek-25-robi%C4%99-i-ja/page-2&do=findComment&comment=478973.

 

Może TeBe nie pozwie mnie o prawa autorskie?

 

 

 

Edytowane przez AdamOld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.