Skocz do zawartości

Ju-d1


Jano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czterotakcik żarowy do słuszny kierunek... dymi, warczy, kapie olej czyli jest wszystko co trzeba ;) 

Benzynowy moduł w silniku żarowym to taka hybryda gdzie liczy się tanie latanie a nie na kultura pracy w pełnym zakresie obrotów. Evolution nie jest łatwy do regulacji, jak ustawisz płynne przejście to dławi się na niskich jak ustawisz niskie to dławi się w przejściu. Zniechęciłeś się do spalinowego napędu bo na pierwszy kontakt wybrałeś trudny w regulacji silnik.

Proponuję Saito i sam się przekonasz, że raz ustawiony "lata przez długie lata" :D 

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na fajny silniczek w dość dobrej cenie. Powinien z tego co czytam ogarnąć model do jakichś 3kg wagi?

 

Kultura pracy - jak Irku oceniasz? Pytam w kontekście jak mocno budować model pod niego... Pewnie gdzieś w połowie między elektrykiem a benzynką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie napędzał model Vicomte, w którym początkowo siedział OS Max 46LA. Na tym silniku też latał bardzo dobrze ale chciałem mieć 4suwa. Więc Vicomte z 4suwem miał masę do lotu 2,4 kg. Gdy zrobiłem amortyzowane podwozie to masa wzrosła do 2,8kg. Ale gdy dodałem pływaki to było już 3,2 lub 3,4kg i na nieszczęście moje model bez jakiegokolwiek problemu wystartował z wody. Silnik pracuje bardzo dobrze tak samo jaki ASP FS 80.

Vicomte miał rozpiętość chyba 166cm, a obciążenie powierzchni jakieś 80g/dm2 z haczykiem, śmigło APC13x6.

Jeśli planowana waga Junkersa to jakieś 3kg to u mnie wyszłoby więcej ;). A skoro tak to nie wiem czy ten 10cm nie byłby już za słaby.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.