Skocz do zawartości

CC3D + cleanflight


Gość z.x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś udało się ustawić cleanflight na CC3D?

Udało mi się wgrać cleanflight 1.14.2, ale za nic nie udało mi się uzbroić silników do lotu.

 

Chciałem wrócić do librepilot 15.09 (lub 16.09) i mama mia... co za upierdliwość.

Po bojach poszukiwań udało mi się przywrócić :D

 

Ba i zaczął działać jak należy, wcześniej na librepilot chciał się stabilizował z przechyłem na 45* w lewo, ale chyba złą wersję wgrałem.

 

I teraz pytanko komu CC3D działa z cleanflight/baseflight/raceflight?

 

Druga sprawa, czy znacie przyczyny uszkodzeń CC3D i źródła tych problemów.

Z jakiegoś powodu moje pierwsze CC3D niby działa, ale wgrać mu nowy firmware już za nic nie chce.

Nawet cleanflight nie chce się wgrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

CC3D atom bez problemu działa na cleanflight, też miałem dość duże przeboje z uzbrojeniem silników, ale w końcu się udało. W jaki sposób polaczyles odbiornik z CC3D?

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odbiornika leci każdy kanał osobno, czyli jak się nie mylę za pomocą PWM.

AUX mam jeden kanał i się przesuwa jak przełączam przełącznik. Natomiast dziwi mnie że nie chce zaskoczyć.

 

Z opisów w sieci widziałem że może być problem z obciążeniem UC/CPU. I to może być powód blokowania.

Na pasku u dołu obciążenie pokazywało na poziomie 200-350% @@

 

Udało mi się ogarnąć wgranie oprogramowania librepilot (15.09), więc chyba zostanę na razie na tym.

 

Ale jakbyś podał info jak Ci się udało odblokować to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim pytanie dość podstawowe, na CF widzisz jak słupki poszczególnych kanałów zmieniają się wraz z ruchem drążków?

Przed wszystkimi zmianami najlepiej przywrócić ustawienia defaultowe kontrolera.

Upewnij się, że w pozycjach neutralnych masz wszystkie 4 kanały ustawione na 1500, oraz ze zakres ruchów jest od 1020 do 1980.

Ustaw RC deadband, oraz Yaw deadband na 6.

U mnie głównym problemem było ustawienie "Serial receiver provider", ale używam sygnału PPM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za podpowiedzi.

Znalazłem jeszcze rozwiązanie na YT.

Miałem dodatkowo problem z uzbrojeniem: Naze32

 

Rozwiązanie w moim przypadku:

wychylenia drążków powinny być z zakresu: poniżej 1100 i powyżej 1900, dotyczy to przepustnicy (throttle) i steru kierunku (yaw).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy możecie dokładniej napisać, który kabelek input CC3D odpowiada kanałowi odbiornika? Domyślam się tylko pierwsza od góry 3żyłowa wtyczka idzie do kanału 3 czyli pod silnik, a lotki, wysokość? Po stronie output też jest rozbieżność: na schemacie z samego programu podane jest: 1- lewa sterolotka, 2 - prawa i 4 - silnik, chodzi oczywiście o latające skrzydło. Natomiast w podanym linku kilka postów niżej podają inaczej : 3 lewa, 4 prawa, 1/2 silnik. Jak to rozkminić? 

 

post-14330-0-18030700-1505568492_thumb.png

post-14330-0-23962600-1505568820.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.