Skocz do zawartości

Mini Edge 540


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niestety ale u mnie temat upadł wyjechałem do Niemiec w pogoni za lepszym zarobkiem, a Edek czeka aż wrócę. Jedynym pocieszeniem jest to że udało mi się zabrać trenerka a tu jest gdzie latać na każdym kroku :) A Edge jak by był przystosowany do spaliny wygląda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Cześć.

 

Nie mój wątek, ale żeby się coś działo w kwestii Edków to wrzucę postęp w budowie mojego egzemplarza

Na razie wygląda to tak

 

post-19184-0-00126600-1506152107_thumb.jpg

 

W moim postanowiłem zrobić podwozie z pręta węglowego 3mm, mam nadzieje ze się sprawdzi.

 

post-19184-0-17866700-1506152223_thumb.jpg

 

Pozdrawiam

Paweł

 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, pręt węglowy to kiepski pomysł. Dwa albo trzy razy eksperymentowałem z takim podwoziem w lekkich modelach ( 300 - 600 gramów ) i za każdym razem węglowe golenie się łamały. Jeśli nie od razu, to w najbliższym czasie. Natomiast w balsowej, dość swobodnej interpretacji opisywanego na forum piankolota Slowly V2, ośkę kółek zrobiłem z rurki węglowej 5 mm z wklejonym do środka, na żywicę, prętem węglowym. Nawet ta, mocna przecież konstrukcja, uległa kiedyś zniszczeniu ( twarde lądowanie albo miękki kret :) ) i dopiero owinięcie rurki nicią kevlarową ( plecionka wędkarska ) i nasączenie całości CA, radykalnie rozwiązało problem. Albo może uważne, łagodne lądowania pomogły... hmm... :)

W każdym razie odradzam pręty węglowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Moje dzisiejsze boje, prawe skrzydło juz prawie gotowe. Zastanawiam się czy nie zamknąć kesonu balsą 0,6 mm, wydaje mi się że waga nie powinna bardzo wzrosnąć a doda sztywności i folia będzie się lepiej układać.

 

f43edf356f49a5f3a0201e7933464b76.jpg

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Wypalcowane na androidzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie robota niestety stanęła w miejscu. Przerzuciłem siły na trochę większy projekt rozwijany z kolegą. Ale nie czas jeszcze o tym pisać. Liczę, że niedługo znajdę więcej czasu i wrócę do klejenia Edzia.

 

Też zastanawiałem się nad zamknięciem skrzydła. Przede wszystkim chciałem aby folia ładnie się ułożyła na skrzydle. W drugiej kolejności zastanawiałem się nad zwiększeniem sztywności. W końcu w pierwotnym planie nie było kesonu i model dobrze się zachowywał. Jednak nie żałuję pracy. W kolejnej wersji żeberek, uwzględnię już pokrycie skrzydła balsą. A na zdjęciu moje boje że skrzydłem.bb3134324e61fef69c3065dff00653c4.jpg2a045c3e336d229a8b68892b7a4b8811.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten keson to nie jest dzieło sztuki. ???? Zdaję sobie z tego sprawę. Bardziej to była decyzja podjęta ot tak, że by to zrobić już na praktycznie sklejonym skrzydle. Bardziej chodziło mi, jak napisałem wcześniej o utrzymanie kształtu skrzydła przy kryciu folią. Bo jak rownież już wcześniej pisałem, w pierwotnym projekcie kesonu nie było i wszystko z modelem było ok. Zatem, bardziej chciałem pokazać, że ktoś przed majstrem222 (czyli ja) już dłubał taki pomysł. Dodatkowo, jak zresztą też już napisałem, kiedy będę robił drugi egzemplarz, to grubość balsy ujmę w żeberkach, żeby keson jak należy wykonać z jednego kawałka balsy, a nie jak teraz wklejać miedzy żebra kawałeczki balsy. Niemniej jednak, mnie zadowolił efekt, zarówno w kwesti powierzchni pod folię jak i nadania sztywności skrzydłu, bez dodania dużej dodatkowej wagi. ☺

 

Wysłane z mojego SM-T535 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Mam problem z wyborem pakietu do Edzia, chcę zamówić któryś z tych dwóch:

https://www.aliexpress.com/item/HK-Free-shipping-Lion-Power-11-1V-900mah-25C-3S-rc-battery-rc-spare-parts-rc/947580086.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.268.7XGJGT

https://www.aliexpress.com/item/HK-Free-shipping-Lion-Power-Lipo-Lithium-Polymer-11-1v-1200mah-25C-35C-3S-Battery-LiPoli/947905373.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.271.7XGJGT

 

Według planów ma być 620 mAh, mam ochotę zamówić ten 1200 mAh ale czy nie będzie za ciężki?

 

Silnik będzie taki jak w linku, tylko nie wiem jeszcze jakie KV bo mam w domu 930, 1000, 1400 KV który z nich wybrać?

https://www.aliexpress.com/store/product/1pcs-A2212-Brushless-Motor-930KV-1000KV-1400KV-2200KV-2700KV-For-RC-Aircraft-Plane-Multi-copter-Brushless/603538_32672300112.html?spm=2114.12010612.0.0.62d4a28swlu2m

Może tak nie do końca, że ma być ;) . Taki miałem to założyłem :) . Proponowałbym ten 900mAh, jeśli chodzi o silnik to raczej z tych o mniejszym kV. Założysz większe śmigło i nie będzie latał jak wyścigówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć.

 

U mnie delikatny postęp w pracach przy Edziu. Skrzydła oszlifowane gotowe czekają na oklejanie. W kadłubie jeszcze pozostało wkleić usterzenie i też będzie można już zabierać się za nakładanie folii. Pozostanie zrobienie kopyt pod maske i owiewkę.

Mam czas do końca roku żeby go skończyć, bo później powieksza się rodzinka i z czasem może byc krucho ☺

 

Pozdrawiam

Pawełb0677d750b6fe7c0e5c1bb3555b98c0d.jpg

 

Wypalcowane na androidzie

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.