Skocz do zawartości

Sprawdzanie wydajności prądowej.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Uzbierałem sobie trochę pieniędzy i mam zamiar zakupić sobie nowy pakiet li-po do modelu, tylko tu pojawia się problem , nie wiem z jaką wydajnością prądową pakiet mam wybrać. Przewertowałem instrukcję oraz pudło od modelu i nic tam nie znalazłem tak samo jak w internecie jak i na aktualnym pakiecie, który był w zestawie (li-ion 7.4V 1700 mAh carson akku). Co prawda mógłbym kupić od razu pakiet 50c aczkolwiek znalazłem na niektórych stronach pakiet w fajnej cenie tylko że z wydajnością 30/35 c. Mój model to dirt warrior sport X10EB od Carson'a. Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Pozdrawiam oraz życzę zdrowych i wesołych świąt !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam. Uzbierałem sobie trochę pieniędzy i mam zamiar zakupić sobie nowy pakiet li-po do modelu, tylko tu pojawia się problem , nie wiem z jaką wydajnością prądową pakiet mam wybrać. Przewertowałem instrukcję oraz pudło od modelu i nic tam nie znalazłem tak samo jak w internecie jak i na aktualnym pakiecie, który był w zestawie (li-ion 7.4V 1700 mAh carson akku). Co prawda mógłbym kupić od razu pakiet 50c aczkolwiek znalazłem na niektórych stronach pakiet w fajnej cenie tylko że z wydajnością 30/35 c. Mój model to dirt warrior sport X10EB od Carson'a. Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam oraz życzę zdrowych i wesołych świąt !

Jeżeli ten pakiet Li-ion z zestawu dawał nie mniej niż 6 minut szaleństwa, to średni prąd pobierany z niego był nie większy niż 10C. Wtedy pakiet z deklarowanym 20C w zupełności Ci wystarczy, ale lepszy będzie taki 30C, bo te podawane wartości są zazwyczaj zawyżane, a niekiedy bardzo mocno przesadzone. Teoretycznie pakiet o wyższym dopuszczalnym prądzie rozładowania przejawia mniejsze straty wewnętrzne, więc jest korzystniejszy.

Pakiet 2S 30C będzie co najmniej dwa razy wydajniejszy od tego Li-ion z zestawu, już z poprawką na podwójne naciągnięcie deklaracji.

 

Szczotka czy BL?

Tam chyba coś takiego napędza : https://www.amazon.de/Carson-500906052-Elektromotor-Cup-Machine/dp/B002E2XPCW/ref=pd_sim_21_7?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=HTVHX055B3RJ8ZMWMY90

A te Li-iony z zestawu to mi na zwykłe 18650 dwie sztuki wyglądają... Najbardziej kozackie w tym rozmiarze maja deklarowaną wydajność ciągłą 20A, ale te są coś za tanie... Chyba półka niżej czyli 5C chwilowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.