Skocz do zawartości

Słupska stocznia


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem Krzysztofie, że model dopiero w budowie i zapewne w dalszych krokach przewidziałeś odpowiednie "postarzenie" całości. Piszę o tym, bo w tej chwili np. ten zielony pokład jest "jak z pod igły" , a liny nawinięte na bębny też, jak z fabryki. Nie żebym się czepiał, bo żaden ze mnie znawca takich statków pływających, ale ta "nowość" jest teraz bardzo widoczna. Tyle z mej strony i przepraszam, że się wtrącam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku jesli to model na zawody to ma być jak z pod igły. Niestety Naviga, nie przewiduje za "brudzenie" dodatkowych punktów, a nawet nie jest ono wskazane. Szkoda bo techniki modelarskie idą do przodu, a nadało by to tylko realizmu. Postęp, postępem, a przepisy przepisami ???? A model piękny ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temat podglądam i kibicuję ! :)

Mam pytanie - czujnik podczerwieni do sterowania płytką przekaźnikową świateł w nadbudówce jest przelutowany na kablu i wyprowadzony na prawej burcie w bulaju pod lampą pokładową - czy wcześniej był schowany wewnątrz nadbudówki razem z płytką przekaźnikową i powodowało to jakieś problemy w sterowaniu ?

Czy po przelutowaniu nie było problemu ze sterowaniem z uwagi na dołożony kabel ?

Pytam bo sam przymierzam się do wykorzystania tego patentu !!  :)

Pozdrowienia !

 

post-3419-0-50796900-1526843665_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem zmuszony do umieszczenia czujnika podczerwieni poza płytką przekaźnikową ze względow praktycznych. sam czujnik zdecydowanie prościej jest umieścić np. w bulaju.

post-1964-0-68475500-1527360772_thumb.jpg

Uważam jednak, że nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ trzeba dokładnie celować pilotem w bulaj, a i to nie zawsze jest dokladne.

Chyba trzeba to zmienić na sterowanie radiowe.

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziliśmy sobie z kol. Januszem "Jamykiem" poprzez umieszczenie czujnika na dłuższym kablu. Będzie można czujnik umieścić np. na maszcie i wtedy nie trzeba tak dokładnie celować jak w bulaj ! :)

Sprawdziliśmy że kąt aktywnej wiązki ( o ile czujnik nie jest schowany lub ograniczony z boków) wynosi po ok 30 stopni w prawo i w lewo od czujnika, czyli razem ok 60 stopni - bulaj faktycznie mocno tą "kilzonę" ogranicza ! Pomogło by na pewno większe wysunięcie czujnika z bulaja na zewnątrz, ale to może popsuć ocenę modelu na zawodach ... :rolleyes:

W rekreacyjnym pływaniu da się to przeżyć !! B)

A - jeszcze jedno - kabel do czujnika musi być EKRANOWANY !!

post-3419-0-91708900-1527365198_thumb.jpg

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Praca w stoczni trwa :). Oświetlenie, jeszcze niepełne

 

 

rozdzielnia oświetlenia

attachicon.gifk30.JPG

 

i troszkę elementów fototrawionych we własnym wykonaniu budowniczego :)

attachicon.gifk31.JPG

Wow, super
 
Tak na marginesie, należy uważać na tanie przekaźniki. Miałem sterownik do akwarium morskiego na arduino. Podczas częstego „stukania” wytwarzał się ładunek, który restartował arduino. Szczegółów nie pamiętam, ale można o tym poczytać na http://magu.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Model bajka, gratulacje. Jeśli przekaźnik podczas pracy zakłóca obwód należy w taki obwód wpiąć kondensator elektrolityczny rzędu 100  czy 470 uF, podzespoły można znaleźć:

http://abcmodelhobby.pl/pl/p/Przetwornica-3A%2C-3-35V-na-1%2C5-30V-DC-DC-step-down-LM2596-do-FPV/1890

http://abcmodelhobby.pl/pl/p/Modul-przekaznika-4-kanaly-5V-10A250V-z-optoizolacja-Arduino-/1901

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdyby na wodzie "wiecej" sie dzialo , moze zostalbym szkutnikiem !    Nie ma jednak nic piekniejszego jak podniecenie przy ladowaniach  :D

 

Modele mi regularnie spadaja , buduje nowe ,a miejsca zajmuja prawie zawsze tyle samo ( choc sie przy tym ciagle zmieniaja ) , a gdybym budowal modele "wodne" musialbym chyba pol Baltyku wydzierzawic ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby na wodzie "wiecej" sie dzialo , moze zostalbym szkutnikiem !    Nie ma jednak nic piekniejszego jak podniecenie przy ladowaniach  :D

 

Modele mi regularnie spadaja , buduje nowe ,a miejsca zajmuja prawie zawsze tyle samo ( choc sie przy tym ciagle zmieniaja ) , a gdybym budowal modele "wodne" musialbym chyba pol Baltyku wydzierzawic .

Modele latające  powstają z zestawów i najczęściej w zestawy się zamieniają :) a pływający... chwila nieuwagi bul bul bul i nawet marnych szczątek nie zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.