Skocz do zawartości

fokker-zestaw-kit


PilotM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przesyłka z pomocą "kuriera" dotarła do mnie już w środę.

Dziękuje Panie Marku za sprawną akcję :).

Zestaw rzeczywiście wygląda ciekawie - jednak nie miałem jeszcze okazji wszystkiego dokładnie sprawdzić.

Obecnie jestem w delegacji i dopiero po powrocie podam więcej szczegółów.

 

Pozdrawiam

Wojtek 

post-716-0-82673400-1505050847_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś i ja odebrałem swój zestaw. Prace nie zacznę z kopyta ale do wiosny pewnie coś powstanie. Na pewno stery będą płytowe jak w oryginale, maska raczej laminat. Zastanawiam się też nad możliwością odejmowanego całego segmentu części kadłuba wraz ze skrzydłami - jeśli okaże się, że zmieszczę do samochodu. Chodzi mi też po głowie konwersja na wersję E.IV. No i kwestia silnika; w Nieuport 11 miałem najpierw benzynę 26cm potem DLE 30cm. Heniu chyba montował o większej pojemności ale gdyby nie śmigło o dużej średnicy to i 4suw 120 pasowałby. A Wy jaki zamontujecie?

Jeśli ktoś chciałby dołączyć się do zamówienia karabinu Spandau 1/4 to zapraszam - podzielimy koszty przesyłki.

   

post-14330-0-63545600-1508777742.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem w tym sklepie https://www.sussex-model-centre.co.uk/spandau-aero-machine-gun-1-4 drożej niż z USA ale w sumie koszty przesyłki i ewentualnie cła mogą wyrównać koszty. Można jeszcze wykonać samemu w oparciu o zestaw z balsausa. Możesz ściągnąć w PDF cały manual z rozrysowanymi częściami ale mnie to nie odpowiadało zupełnie. Jest jeszcze sklep
https://www.iflytailies.com/store/guns-ordnance/ ale jak finalizowałem zakup to wyskoczyła cena 60 coś czy 80 coś $ więc zrezygnowałem.

Są też inne sklepy - wpisz w gogle spandau 1/4 scale i sporo wyskakuje. Ten z pierwszego linku to firmy William Brothers - miałem już pare i są bardzo OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystartowała praca przy składaniu.

Wycinanka perfekcyjnie wycięta wraz z wszystkimi drobiazgami i dołączonym podwoziem, materiałem na wykonanie kół itp.

Jesień i zima powinny wystarczyć na budowę.

 

 

attachicon.gifIMG_20171015_194152.jpg

Niestety po wielu prośbach odsprzedałem do Krakowa i czekam na dostawę końcem roku. 

Ale co się odwlecze to nie ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z kolegów rozpoczął już prace nad tym modelem? Ja na razie oglądam swój i przymierzam: ani jedna wręga bez podszlifowania nie wchodzi w swoje wycięcia w bokach kadłuba :(. Widzę też, że zestaw troszkę różniący się od zestawu Henia(?) W jego zestawie wręgą, która jest jako pierwsza w moim jest jako druga, a poprzedza ją wręga umożliwiająca mocowanie silnika z tylnym gaźnikiem wchodzącym w kadłub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie !

Po kilku tygodniach "zsyłki" wróciłem do domu. Chcąc się nacieszyć ostatnim zakupem trochę się pobawiłem zestawem i mam podobne spostrzeżenia jak Irek. Mój zestaw trochę odbiega od tego opisanego

w relacji Pana Henia. Jak na razie zauważyłem zmiany w przednich wręgach i zastanawiałem się czy jest to efekt modyfikacji wprowadzonych przez producenta a może Pan Henio przedstawił zdjęcia już po swoich

modyfikacjach. Przednie wręgi wymagają trochę pracy z pilnikiem i podejrzewałem że jest to wina zbyt małej średnicy freza. Może warto to zasygnalizować producentowi aby przyszli nabywcy mieli trochę lżej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.