Skocz do zawartości

Dziś w Lidlu za 39,90 do wzięcia szybowiec


czesio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dorwałem coś podobnego w modelarskim w Portsmouth. Cena podobna.

Synu miał zabawę a i inne dzieciaki z tym szybowcem szalały. Po dodaniu 5g na dziobie Lata świetnie. Teraz trzeba pomyśleć nad przebudową.

Jakie zastosowaliście serwa? 3,6g? I jakim pakietem to zasilacie? Opis pozostałych elementów też by się przydał.

 

post-14841-0-78354800-1495370684_thumb.jpg

post-14841-0-12838100-1495370735_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój setup w modelu, może komuś się przyda: serwa lotek 2x3,7g, ster wysokości 1x4g, silnik A1510 16g, śmigło GWS 5x3, regulator Turnigy  12A (do tego silniczka może być mniejszy, ale taki akurat miałem) aku Li Pol 3s1p 1000mAh, odbiornik Fr Sky  V8FR. Oblot był z aku 2s1p 1000mAh. Zmieniłem na 3s, ale jeszcze nie oblatany. Na pewno będzie sprawniej :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj też byliśmy testować sprzęt i niestety mojego ciągnie mocno w dół na szybko wsadziłem kamyk na ogon i o niebo lepiej ale nie idealnie poniewaz jak rzucę delikatnie przed siebie to właśnie szybuje, ale jak już użyje większej siły to zaczyna go ciągnąć ku ziemi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej ile ważył twój samolocik w całości.Chcę przerobić na RC tylko się zastanawiam czy na szybowiec czy na moto.

Mam silnik,regulator i pakiety 500 mAh od halówki, musiałbym kupić serwa ale we Wrocławiu nie znalazłem .

Trochę mi się to "szybowanie " po wyłączeniu silnika się nie podoba.

Spada jak współczesna ESA a pamiętam pierwsze ESA szybowały bo były lekkie i miały małe śmigiełka.

Może pakiet masz ciężki?

P.S. Moja gadzina też nie latała- pompował więc żeby nie dodawać wagi podłożyłem kawałek suchej trawy między SW a SK.

Co do zakręcania nie obyło się bez nacięcia części SK i wychylenia lekko w lewo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej ile ważył twój samolocik w całości.Chcę przerobić na RC tylko się zastanawiam czy na szybowiec czy na moto.

Mam silnik,regulator i pakiety 500 mAh od halówki, musiałbym kupić serwa ale we Wrocławiu nie znalazłem .

Trochę mi się to "szybowanie " po wyłączeniu silnika się nie podoba.

Spada jak współczesna ESA a pamiętam pierwsze ESA szybowały bo były lekkie i miały małe śmigiełka.

Może pakiet masz ciężki?

P.S. Moja gadzina też nie latała- pompował więc żeby nie dodawać wagi podłożyłem kawałek suchej trawy między SW a SK.

Co do zakręcania nie obyło się bez nacięcia części SK i wychylenia lekko w lewo.

Z pakietem 2s ważył 264g. Teraz ma 3s, więc na pewno więcej, zważę i muszę jeszcze raz oblatać. Aku i tak ma za dużą pojemność, ale taki akurat mam. Mój przed przeróbką na RC zachowywał się podobnie jak Irka. Teraz wkleiłem pod ogonek listwę węglową  i dzięki temu trochę zmieniłem kąt statecznika poziomego, ale jeszcze nie latał. A co do szybowania hmm... czego tu wymagać, traktuję go bardziej jako modelik słabosilnikowy do polatania za stosunkowo niewielkie pieniądze. Stopień "skomplikowania" modelu jest taki, że wystarczy nożyk i CA do wszelkich korekt na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do szybowania hmm... czego tu wymagać, traktuję go bardziej jako modelik słabosilnikowy do polatania za stosunkowo niewielkie pieniądze. Stopień "skomplikowania" modelu jest taki, że wystarczy nożyk i CA do wszelkich korekt na bieżąco.

Zawsze można wyciąć nowe skrzydełko. :)

post-8532-0-43128100-1495521281_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu przerobiłem na RC rzutek Fox z Multiplexa. Standardowo ma bardzo małą rozpiętość skrzydeł i po dołożeniu silnika, pakietu, serw i elektroniki robi się na tyle ciężki, że słabo szybuje i trzeba latać na sporej prędkości. Dlatego mojemu dołożyłem 20 cm centropłata i wreszcie zaczął jako tako szybować, niemniej ten z lidla wygląda jakby miał większą rozpiętość i powierzchnię nośną niż fox, to może wystarczy. U mnie fox lata na 2 serwach 4g, jedno obsługuje lotki, drugie SW. Pakiet 2s 450mAh wystarcza na ok. 10 min zabawy. Robienie SK bez lotek to chyba nie jest dobry pomysł w takim maluchu. Mój przeżył niezliczoną ilość kretów, poklejony jak potwór Frankenszteina ale dalej lata i biorę go zawsze na lotnisko jako rozgrzewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

264 g to bardzo przyzwoity wynik i jak się da odchudzić o 20-25 to by było wszystko.

Miałem samolocik z epp latał b.dobrze i ważył 230 g.

Rozpiętość ta sama ale skrzydła 15mm szersze i to chyba decydowało.

Pomogłeś mi podjąć decyzję -przerobię na szybowca RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Tak wyglądał każdy mój "lot" :D. Czasem 2-3m dalej poleciał.

 

To odwrotnie niż zachowywał się mój egzemplarz kupiony wczoraj.

Mój sam się wznosił, po czym przeciągał i nurkował pionowo już nie wychodząc z nurkowania. Dziób był za lekki - środek ciężkości wypadał gdzieś między 1/2 a 1/3 płata, a powinien być w 1/3. Dziś sobie z tym poradziłem dodając balast na dziobie wciskając metodą prób i błędów monety w szczeliny między kabiną a kadłubem i wyważając model na palcach. Optymalne wyważenie osiągnąłem przy złotówce i pięciogroszówce.

Loty się poprawiły, ale jeszcze nie były idealne - tyci za mały kąt statecznika poziomego. Początkowo myślałem, aby coś podłożyć (tak robiłem 30 lat temu sklejając swoje pierwsze modele z sosnowych listewek... a później miałem 30 lat przerwy). Jednak pianka jest na tyle miękkim tworzywem, że lekko przeginając ogon to na jedną to na drugą stronę uzyskałem dobry kąt i model szybuje całkiem przyzwoicie - w płaskim terenie wyrzucony lekko z ręki przelatuje około 15 m (nie jest to powalający wynik, biorąc pod uwagę, że mam 184 cm wzrostu) ale jak na model za niecałe cztery dyszki jest spoko. 

 

Irku, nie chcę się mądrzyć, bo jestem nowicjuszem, ale myślę że wyważenie (z niedociążonym ogonem łatwiej pójdzie - powinna wystarczyć np.: pinezka na końcu ogona) lub lekkie podgięcie ogona ku górze powinno wystarczyć. 

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.