Skocz do zawartości

Res Dart - skrzydełko termiczne do F3Res (już po zagadce...)


kinemax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarło do mnie coś takiego:post-789-0-12952100-1496239624_thumb.jpg

 

Co to może być ?

Dla ułatwienia :

1. lubię wszelkie wynalazki,

2. stworzone do latania w pewnej nowej, jeszcze nieoficjalnej, ale już dość popularnej niedaleko Polski klasie .....

 

Nagrodą za zgadnięcie jest uśmiech prezesa i dalsza część relacji z budowy i oblotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ciepło, ciepło ... ;)

 

No ale F5J to nie w tym dziale (chociaż też ciepło...)

U nas ludzie mówią o wyścigu zbrojeń, czy własnoręcznie zrobionych modelach, a to jeden z przykładów, że można do tego podejść bardzo poważnie i jednocześnie z pewnym zadęciem technologicznym. W tym przypadku zadęcie to mieści się w torebce z prawej strony żelków (sam model NIE pochodzi z DE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznaję to za dobre rozwiązanie :)

Bo odgadnięcie, że jest to latające skrzydło (czyli samolocik też był bardzo blisko) do F3RES jest chyba zbyt trudne....

 

Nazywa się to Res Dart, na filmach bardzo fajnie robi kółeczka wokół wingleta, a że jest do niego też kadłub elektro (lub całość w wersji elektro) to i w F5J przy termicznej, niskowietrznej pogodzie możnaby zawalczyć....

 

Z wynalazków ma zwichrzone skrzydło (dość częste w skrzydełkach) i cudowną rurkę DSA u nasady wingleta, która podobno rewelacyjnie poprawia własności lotne...

Sporo informacji jest na forach niemieckich, gdzie ta klasa robi się bardzo popularna przez swoją demokratyczność (wszystkie kity kosztują do 200Eur), jest też wątek na RCGroups. 

Na razie kleję powoli całość, jak skleję to będzie film z oblotu.  

 

Jeszcze pełen zestaw na jedno skrzydło z wingletami. Pipki przy żebrach pozwalają prawidłowo ustawić ich kąty. Jest też depronowy wzornik, w który się te pipki wkłada :)

post-789-0-25117400-1496343262_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Waga do lotu wyszła 520g przy powierzchni skrzydeł ok 50 dm kw..

Niestety na oblot wersji szybowcowej nie miałem operatora... Latał fajnie, chociaż wyraźnie było czuć podstawową wadę latających skrzydeł, czyli niską stabilność podłużną. Na koniec se rzuciłem ręką (dość mocno), nie biorąc pod uwagę, że wytrymowany jest do termiki i zanim złapałem drąga, wbił się w ziemię. Na szczęście poza rurką łączącą skrzydła reszta przeżyła, więc mogłem parę dni później oblatać go z kadłubem elektro - ale to już w motoszybowcach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uzupełniam film ze startem z gumy - super zabawa ;)

Model po skorygowaniu środka ciężkości lata doskonale, chociaż podłużnie nadal nie jest zbyt stabilny - najchętniej krąży, również dość ciasno i wtedy jest zadziwiająco stabilny :) Natomiast przy locie na wprost trzeba cały czas pracować wysokością... 

 

https://youtu.be/81YdCVoxY_g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Uzupełniam film ze startem z gumy - super zabawa ;)

Model po skorygowaniu środka ciężkości lata doskonale, chociaż podłużnie nadal nie jest zbyt stabilny - najchętniej krąży, również dość ciasno i wtedy jest zadziwiająco stabilny :) Natomiast przy locie na wprost trzeba cały czas pracować wysokością... 

 

https://youtu.be/81YdCVoxY_g

Prawdopodobnie masz zbyt tylny SC. Skrzydełka są zasadniczo bardzo stabilne i ładnie latają. Dorzuć parę kamieni na nos albo wsadź większy pakiet i powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.