Skocz do zawartości

Gdzie można dostać depron a'la Flite Fest?


PtakerRC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Z góry przepraszam za złą kategorię, ale nigdzie nie znalazłem czegoś w stylu "materiały do budowy" :/

Wakacje tuż tuż, a ja mam kilka fajnych planów do budowy, żebym się za bardzo nie nudził :)

Modele jak np. Prime Jet 8, czy FT Mini Arrow, mam plany, problem polega na materiale do budowy.

Depron, a raczej podkłady pod panele z Obi, czy Castoramy nie spisuje się, bo podczas cięcia czy to nożykiem, czy nawet nożyczkami pojawiają się straszne grudy i ubytki, których się nawet nie da zeszlifować (powstają wtedy nowe). Jest to w miarę tanie rozwiązanie (duża paka kosztuje ze 20 zł), ale kompletnie się nie sprawdza..

Wiem, że Flite Test ma całkiem niezły (chyba) depron, ale jest dość drogi + koszty przesyłki za dużą pakę..boję się, ile to będzie kosztować...

Wie ktoś może, gzied dostać takie coś w Polsce? Jeśli, ktoś nie wie, co to za depron to tutaj podlinkuję film z przykładowej budowy: 

.

A jeśli nikt w Polsce tego nie sprzedaje, to ma ktoś porady, czym i jak ciąć te podkłady z Obi? Może po protsu źle to tnę..

Z góry dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tu kupowałem http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?d=szukaj&szukaj=depron. Moim zdaniem jakość jest okej, depron bardzo wytrzymały.

Co do cięcia, przede wszystkim bardzo ostry nóż, ja przykładałem sobie linijkę i najpierw lekko nacinałem, a dopiero za drugim razem przykładałem siłę i przecinałem do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy depron (czy insza pianka) będzie Ci się strzępić jeśli będziesz go ciął tępym nożykiem i nieumiejętnie.

Podstawa to dobre ostre nożyki - polecałbym zainwestować w narzędzia Olfy , które są co prawda drogie, ale nie tępią się aż tak szybko jak te "marketowe" i wygoda użytkowania jest znacznie większa.

Ale marketowy też da radę, jeśli będziesz się nim umiejętnie posługiwał:

Ostrze musi być pod kątem ostrym do ciętej powierzchni (20 - 30o) i nie dociskaj nożyka podczas cięcia - tnij na 2 - 3 razy.

Inna rzecz - skołuj sobie jakiś kawałek wykładziny podłogowej pcv (albo w wersji full wypas podkładkę do cięcia), i na niej tnij - bo inaczej ostrza będziesz musiał wymieniać co kilka cięć.

 

Co do materiałów - to chłopaki z Flite Test używają pianki dollar tree foam (depron pokryty papierem) w Polsce do kupienia w sklepach dla plastyków, np. tu: http://www.szal-art.pl/pianki-modelarskie_1302/ , ale to trochę drogi biznes jest;)

Ze swojej strony polecam biały czeski depron od Pelikana - do kupienia tu: http://www.sklep.modelarnia.pl/k166,materialy-konstrukcyjne-pianki-modelarskie.html

 

PS Poproś moderację o przesunięcie tego wątku do działu warsztat, bo trochę tu nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.