Skocz do zawartości

Jaki park flyer wodnosamolot?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

 

Ostatnie dni mam dużo pracy przy komputerze, moje biurko jest w pełnym słońcu, więc niewątpliwie udało mi się stwierdzić, że zbliża się lato i jest bardzo ciepło.

W dodatku okazało się, że mam w szufladzie komplet sprzętu do park flyera (tak się jakoś nazbierał).

 

Stąd wniosek tylko jeden - jakiegoś piankolota do startów z wody bym sobie sprawił ;)

Dlaczego piankolot? Bo nie wymaga takiej uwagi w transporcie, nigdy nie pójdzie na dno i jest tanio :)

 

No i teraz do rzeczy:

Kojarzycie jakieś modele w tym typie?

Po moich poszukiwaniach udało mi się znaleźc tylko To-Masza:
http://napolskimniebie.pl/index.php/sklep/trenery/to-masz-hydroplan-detail

 

Który wszystko ma ok, ale zanim się skuszę to chciałbym poznać jakąś konkurencję :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak małe masz to wyposażenie? Może dołączysz do miłośników mikro? (ewentualnie przeskaluj do trochę większych rozmiarów) :D  Poniżej wklejam plany (ze stronki: AeroFred) prostego i fajnie wyglądającego piankowca na wodę (łódź latająca) Micro Drake (41 cm rozpiętości):

 

Micro_Drake_Plan_and_Parts_41cm.pdf

 

post-18069-0-83112700-1498065638.jpg

 

post-18069-0-66342000-1498065577.jpg

 

Źródło: TUTAJ

 

... a na tej: STRONCE autora projektu (Thayer Syme) trochę więcej danych. Piankowiec wzorowany na planach modelu Kena Willarda: Drake

 

PS Jako wyposażenie tego piankowca autor wykorzystał osprzęt z ParkZone Cessna 210 Centurion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie bardzo mam warunki żeby choćby rozłożyć depron do cięcia, niestety

 

Wiem, że to dziwne, jak się ma warsztat do robienia kompozytów z pompą próżniową, ale na depron czy balsę to miejsca mi brak (mam tylko biurko z komputerem :| ).

 

Stąd pytanie odnosi sięr aczej co można kupić jako zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.