Skocz do zawartości

Raven Fun 87" Elektryk


Rekomendowane odpowiedzi

Modelik lata już od prawie miesiąca i obecnie jest na etapie doboru śmigła (ciężko znaleźć śmigiełko powyżej 20 cali do elektryka).

 

Dane modelu:

rozpiętość - 214 cm

długość - ok 210 cm

powierzchnia nośna - ok 80 dm2

waga do lotu - 7700 g

zasilanie - 14S2P A123

czas lotu - ok 9 minut

 

Poniżej filmik z całego lotu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock:

Fajny ten pakiecik .

Marcin czym go ładujesz?

Dobre pytanie, ale dodałbym: z czego ładujesz?, bo przy ponad 46,2V i 4,6Ah to potrzeba 17,7Ah na jednokrotne "nabicie".

Akumulator samochodowy na długo nie wystarczy :?

 

No nie moge się powstrzymać - niezły ten elektryczek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator samochodowy pociągnie, o ile silnik jest na chodzie. Niemniej, pewnie ten szaleniec ma na lotnisku turbinę wiatrową...

 

Tak Marcin, jesteś szaleniec... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd to tak jak wcześniej pisałem 14S2P A123, do tego silnik HXT 6374 200Kv, regulator Sentilion 100A HV oraz śmigło Xoar 20x8 (niestety do spalinek).

Cały napęd pobiera 65A przy 7450rpm. Ładowanie ..... To jest niestety największy minus takiego napędu. Póki co pulsar2 i każdy z pakietów 7S1P oddzielnie z akumulatora samochodowego (dwa ładowania i nie można odjechać ;)), zajmuje to ok 1 godzinki. Docelowo będzie ładowarka umożliwiająca nabicie w 15 minut kompletu akumulatorów. Źródło energii albo akumulator ~200Ah albo generator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natchnąłeś mnie Marcinie, choć na mniejszą skalę. Leży u mnie taki lekki model Atlanta II - 1,5m obszerny laminatowy kadłub, skrzydła styropianowe kryte balsą. I nawet mu napisali w opisie, że może być elektryczny. Do dziś nie brałem tego poważnie pod uwagę.

Wpadniesz do Parzniewa może na prezentację tej elektrowni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie próbowałeś Marcin śmigieł APC, ostatnio zamawiałem takowe, ale niestety największe jakie mam to 19'', natomiast są i 22x10E i np 22x12WE po 20$, albo 21x12WE za 15$. Największe jakie tam widziałem do elektryków to 29''. Przesyłka dotarła do mnie w niecałe dwa tygodnie, razem z wizytą na cle. Niestety doliczają Vat 22% do śmigieł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem z APC polega na skoku śmigieł, 10 czy 12 cali skoku to będzie za dużo dla tego silnika przy średnicy 22 cali :(

 

Póki co namierzyłem kilku dystrybutorów śmigieł Xoar więc trzeba będzie coś zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.