Skocz do zawartości

Kesony na skrzydłach ??


krzysiek 1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, moje pytanie :czy samoloty WW1 miały kesony na skrzydłach czy też nie, głównie chodzi mi o SPADA XIII, powoli przymierzam się do zbudowania makiety lub pół makiety w sk. 1/3.5 wykorzystując plany z modelarza

15ee7f37b2e2832amed.jpg

które zostały powiększone do odpowiedniej wielkości, i na tym etapie rozmyślam nad konstrukcją modelu, pytanie moje jest dosyć istotne dla mnie ponieważ znalazłem sporo informacji(?) o tym samolocie i w jednym czasop. jest bez kesonów

 

632b80900925bd5amed.jpg

w innym z kesonami

a80d44e466b0db9bmed.jpg

to samo ze zdjęciami

b4703d335aaeb668med.jpg

to jest raczej replika ?

dff2d275db4c06e2med.jpg

tu widać szwy ale na gładkiej raczej powierzchni

Macie panowie jakieś sugestie jak powinno być prawidłowo ???

pozdrawiam Krzysiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

... wykorzystując plany z modelarza

Macie panowie jakieś sugestie jak powinno być prawidłowo ???

pozdrawiam Krzysiek

Ponieważ w Modelarzu masz wersję C1 to zdjęcia TAKIEGO samolotu szukasz bo i tak MUSISZ zrobić model KONKRETNEGO samolotu, a keson jeśli jest na zdjęciu to robisz, jeśli nie ma to nie robisz.

Żelazna zasada F4x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wersja C 1 ale ostatnie zdjęcie to właśnie ta wersja,i według was ma czy niema?!? mam jeszcze czarno białe zdjęcia tej wersji.Zdjęć w tym malowaniu co na rzutach nie ma szans znaleźć.

A jeśli chodzi o imprezy to jeśli zdjęcia są zrobione z perspektywy to wtedy są brane pod uwagę rzuty samolotu z tego co kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Nie jestem znawcą samolotów z I wś ,ale czy nie ma to pół-keson czyli górą oklejony sklejką a dolna powierzchnia profilu była tylko zagęszczona takimi laminowanymi pół-żebrami.Tu masz link do materiału z budowy repliki na pewno Ci się przyda są tam bardzo fajne fotki .

 

http://www.theaerodrome.com/forum/showthread.php?t=55055&page=30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wersja C 1 ale ostatnie zdjęcie to właśnie ta wersja,i według was ma czy niema?!? mam jeszcze czarno białe zdjęcia tej wersji.Zdjęć w tym malowaniu co na rzutach nie ma szans znaleźć.

A jeśli chodzi o imprezy to jeśli zdjęcia są zrobione z perspektywy to wtedy są brane pod uwagę rzuty samolotu z tego co kojarzę.

Na zawodach MUSISZ przedstawić rzuty (prawdziwa sylwetka i proporcje), a dodatkowo zdjęcia mają być twojego egzemplarza z malowaniem i szczegółami, które chcesz pokazać, że zrobiłeś w modelu.

Oczywiście możesz też pomalować tak jak na planie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.