Skocz do zawartości

Poznań - gdzie latać?


CichyBart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z Poznania doradzi, gdzie można polatać w pobliżu (i tutaj jest największy problem) centrum... Generalnie jak najmniejsza odległość żeby była (transport tylko miejski). Jakieś pola / łąki / nieużytki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież latamy na lotnisku, a dojechać na Ligowiec to żaden problem.

Nad Wartą i Maltą to ścieżki podejścia na Ławicę, a i miejsca tam niewiele i sporo ludzi się kręci.

Jest jeszcze jedno miejsce, gdzie można spróbować - rejon chyba byłego fortu 7 za osiedlem Orła Białego (tam przeprowadzałem kiedyś pierwsze próby latania zakończone na szczęście niegroźnym kretem :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o tym lotnisku?

Jak godzinowo tam jest czynne / do kogo się zgłosić?

 

Generalnie mi wystarczy obszar 200 / 300m jakiejś łąki. Raczej będę mieć w Poznaniu tylko motoszybowce.

 

Patrząc po mapie, to najsensowniej pociągiem 11minut - nie jest źle. Na dworzec mam 20 minut i dojście na lotnisko.

 

edit:

Patrząc po mapie, z pociągu wychodzę prosto na lotnisko. Super!

 

Na lotnisku najsensowniej, aczkolwiek u siebie 10 minut drogi samochodem mam polder zalewowy Warty i bardzo dużo miejsca bez ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, to jest to lotnisko.

Nie ma żadnych ograniczeń godzinowych.

Wysiadasz rzeczywiście prawie na lotnisku, ale... musisz jeszcze kawałek przejść piechotą pod las.

Najbliżej będzie do strefy A,  do strefy C to jeszcze z kilometr.

Kiedy planujesz być w Poznaniu, w jakim rejonie ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze łąka obok wiaduktu kolejowego na Naramowicach. Średnia i wysoka trawa - czyli modele raczej bez podwozia. Łąka ma ok 900 metrów długości.

Po południu kręci się tam trochę ludzi z psami i biegaczy ale generalnie jest spokojnie.

 

https://www.google.pl/maps/@52.4440895,16.9709618,3a,90y,20.38h,85.76t/data=!3m8!1e1!3m6!1s-xqOLXJRJgJw%2FWTmKSsSCvII%2FAAAAAAAAJ8c%2F41DFWdM66qYOstFGE3RO7HMbyyWN9tpVwCLIB!2e4!3e11!6s%2F%2Flh3.googleusercontent.com%2F-xqOLXJRJgJw%2FWTmKSsSCvII%2FAAAAAAAAJ8c%2F41DFWdM66qYOstFGE3RO7HMbyyWN9tpVwCLIB%2Fw203-h100-k-no-pi-0-ya100.67151-ro-0-fo100%2F!7i8704!8i4352?hl=pl

 

Dojazd z centrum autobusem 51 ( z dworca głownego ) do hotelu Naramowice i potem ok 1.5 km do przejscia.

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.