Skocz do zawartości

MXS 94" EXTREME FLIGHT


Rekomendowane odpowiedzi

to jeszcze dwa pytania ;)

1. Czy ta 85cc bardziej telepie modelem czy raczej podobnie jak inne, mniejsze (np. 55-60cc) jednocylindrowki.

2. na jakim śmigle latasz?

Ta 85tka ma bardzo małe drgania mniejsze napewno niż w modelu poprzednim gdzie było DLE55

 

 

Śmigło Foxy 26x8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

zastanawiam się po co w DLE85cc (to chyba bliźniaczy silnik DJ) dodali mocowanie z tłumieniem drgań  - sugeruje, że motor generuje duże drgania :huh: Zastanawiam się nad wrzuceniem 85cc do 92'', powstrzymuje mnie jeszcze rozmiar śmigieł i tłumik wchodzący na domek silnika - nie bardzo chcę ingerować w konstrukcję aby go zmieścić. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkdziesiąt lotów za mną a tłumik trzyma rewelacyjnie, nic się nie luzuje ani nie odkręca. Wychodzi na to że klej z silikonem wysokotemperaturowym się spisał na medal ;-)

No to cieszy mnie niezmiernie, że patent się sprawdził :) co prawda patent nie mój ale odkąd go poznałem używam i polecam wszystkim, do tej pory nikt nie powiedział, że się nie sprawdził :)

 

Ps. ładna koszulka "okolicznościowa" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Nie żebym był złośliwy, ale coś z tym silnikiem jest wyraźnie nie tak. Chrępi jakby tłok chciał wyjść. To raczej nie efekt przelania a cos bardzie niepokojącego.

ten efekt to jest typowe dla dotarcia się silnika ;) trzeba mieszanke zmienić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest typowe a latam 12 lat na benzynach. Oczywiście przelanie jest ok ale w granicach normy, w tym wypadku bardziej szkodzi mu niż pomaga Ten motor na pełnym otwarciu kręci może z przerwami 4.5 tys

Wykręć świecę i zobacz jak ona wygląda potem zobacz tłok. Zabijasz go na starcie.

 

Docierałem parę sztuk w tym jedną 50 tę z rurą od początku ES Composite i też chodzi już 7 sezon po wymianie łożysk dalej pracuje ok. Oczywiście każdy ma swoje metody oby Twoja też była dobra jednak sam w to wątpìe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest typowe a latam 12 lat na benzynach. Oczywiście przelanie jest ok ale w granicach normy, w tym wypadku bardziej szkodzi mu niż pomaga Ten motor na pełnym otwarciu kręci może z przerwami 4.5 tys

Wykręć świecę i zobacz jak ona wygląda potem zobacz tłok. Zabijasz go na starcie.

 

Docierałem parę sztuk w tym jedną 50 tę z rurą od początku ES Composite i też chodzi już 7 sezon po wymianie łożysk dalej pracuje ok. Oczywiście każdy ma swoje metody oby Twoja też była dobra jednak sam w to wątpìe

Krzysiek wyregulował mi ten silnik chodzi jak igła ;) także te teorie się nie sprawdziły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.