Skocz do zawartości

Jacht motorowy "BAŁTYK"


Rekomendowane odpowiedzi

@romsonic

Jest jakaś szansa na te plany?
 

W między czasie udało mi się zdobyć oryginalne plany ale tylko pierwszy arkusz.

 

Robota niestety nie ruszona a zapał w dalszym ciągu na tym samym poziomie.

Sklejka (6mm) na wręgi kupiona. Kupiłem też listewki na podłużnice ale wiele osób poleca zrobić je z cieńszych (podobno łatwiej się je wygina).

Podpowiecie jak zrobić "wzornik do podłużnic"? Jakie odległości między wręgami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najpierw musisz mieć kompletne plany !
Odległości między wręgami właśnie z nich wynikają !!
Po właściwym ustawieniu wręg na desce montażowej wzdłużniki powinny ułożyć się płynnie na szkielecie - nie trzeba robić specjalnych, dodatkowych wzorników !
Popatrz na YouTube - jest wiele filmów pokazujących krok po kroku budowę kadłuba metodą klasyczną !
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc!

Czy ewentualnie ktoś z Was będzie w stanie poratować planami? Może być pod A4. Mogę wydrukować każdy element oddzielnie. Nie stanowi to dla mnie problemu. Z pierwszego arkusza części sobie poradzę, gorzej z drugim. 

W poście kolegi mjs (powyżej) masz link do pobrania planów (w formacie dxf) pod rysunkami!

Poczytaj !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że gdzieś mam plany Bałtyk - Posejdon.

Zapewne można z nich skorzystać i według tego materiału budowałem model Bałtyk.

 

https://photos.app.goo.gl/MQzCw0pjgXS8hIWW2

 

Tu na forum kolega budował model, jest sporo cennych  informacji:  http://marek.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=2215&highlight=ba%B3tyk

 

Liczę na wdzięczność :lol: :lol: :lol: :lol:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazimierz, każda koncepcja budowy jest dobra. Mamy nowe a wcześniejsze nie znane materiały.  Ja również buduje z hips-u czy z pienionego pcv  czy jak to się nazywa. Szybko się buduje itd, ale drewno to drewno ... jak pokryłem plankami kadłub kutra Artur i wyszlifowałem z przyjemnością się dotyka, miłe dla oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazimierz, każda koncepcja budowy jest dobra. Mamy nowe a wcześniejsze nie znane materiały.  Ja również buduje z hips-u czy z pienionego pcv  czy jak to się nazywa. Szybko się buduje itd, ale drewno to drewno ... jak pokryłem plankami kadłub kutra Artur i wyszlifowałem z przyjemnością się dotyka, miłe dla oka.

Fotkę prosimy !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.