Skocz do zawartości

Pierwszy w 100 % balsowy szybol - Pelikan :)


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wczoraj po "glebokiej" imprezie rzucilem sie na balse i jakies plany, nie wiedzac do konca co robie:D Jak nad ranem poszedlem spac to wiedzilem ze "cos" zrobilem. Rano(kolo polodnia :lol: ) jak wstalem i wyleczylem bezboznika to zobaczylem swoje nocne dzielo :)

 

A teraz na powaznie :

Przez caly dzien zrobilem skrzydlo (konce wlasnie uszy).

Model to (podobno) Pelikan. Plany dostalem od kolegi.

Szybowczyk to klasyczna F3J'ka mini. Calo balsowa, tylko w skrzydlach sosna. Mondel ma bardzo zgrabna sylwetke.

Planuje dwa skrzydla - 1. Oryginalne z dwuwzniosem, 2. Z lotkami na zbocze :D

Model ma 1480mm rozpietosci,

Wyposazenie jakie planuje : 2 serwa standardy, odbiornik rex5, pakiet 1700AA,

( w drugim skrzydle beda 2 conrady)

z waga chce sie zmiesciec w 350 g.

 

Zeby wiecej nie przynudzac daje foto :

DSCI0001.jpg

DSCI0002.jpg

DSCI0003.jpg

DSCI0004.jpg

DSCI0006.jpg

 

Chetnie poslucham jakis opini i rad :)

 

PS . Jako ze sredio przepadam za balsa to jest dla mnie znak ze jak robic model z balsy to tylko po imprezie :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 149
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Juz odpowiadam na wszystkie pytania :D

Jedno centro bedzie takie jak w planach ( i na fotach) z dwu wzniosem bez lotek. Drugoe zrobie styro + fornir z lotkami do latania na zboczu (wznios ok 2 st).

Mi sie niezmiernie podoba to skrzydlo z dwuwzniosem - model wyglada jak Orzel w spokojnym locie 8)

 

Centroplat pokryje japonka, i malowac bede humbrolem. Centro pokazane na fotce jeszcze nie jest "piekne" bo uszy trzymaly sie na szpilkach :D Teraz juz sa sklejone. Wkleilem tez kolek z sosny i zrobilem miejce na srobe M4.

 

 

Co do serw to jeszcze nie wiem. Mozliwe ze dam mini tylko czy dadza sobie rade ?? Nie mam duzo kasy i nie wiem jakie serwa kupic.

 

Wkleje jeszcze 2 zdjeca jak wyglada obecnie, a potem wstawie jeszcze szczegolowe zdjecia konstrukcji.

 

2xstandardy to ok 90 g, a 2 mini to 18 g :D Roznica bardzo duza. boje sie tylko tego ze potem bede musial ladowac w dziob olow.....

 

Plany jak mowilem zalalem przez przypadek Nitro i sa calkowicie nieczytelne (strzebki informacji). Ale postaram sie dowiedziec skad byly i przesle Wam :)

 

DSCI0007.jpg

DSCI0008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jak zamknołes już keson to może być ciezko cos z tym teraz zrobić:/

 

Kiedys robiłem próby prostowania skrzydła do szybowca i połozyłem je na równej desce, przycisnąłem ciężarkami i spryskiwaczem spryskałem całe skrzydła ale nie za mocno, żeby balsa nie zaczeła fałdować, i zostawiłem tak na noc i potem jeszcze kilka razy je "podlewałem" i niby sie naprostowało, potem jeszcze naciągnołem je folia i szybol lata do tej pory. Z tym, że tam było to bardzo niewielkie odkształcenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.