Skocz do zawartości

Pierwszy w 100 % balsowy szybol - Pelikan :)


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

Jak patrzysz z górki przed siebie na zbocze,wisłę to chyba wiatr musi byc wschodni co? Skoro masz zachud za plecami, a patrzysz w dół z górki.

 

Jak jest zachodni - to wieje z zachodu, a nie ze wschodu ;D

 

Nie bardzo kapuje twój opis bo jest niejednoznaczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 149
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Uppsss... drobna pomyłka :mrgreen: :mrgreen:

 

ma wiać ze wschodu na zachód :)

 

Jednak wątek o górce przeniesiony zostanie do tego wątku:

 

http://www.szabatowski.com/forum/viewtopic.php?t=1014&start=45

 

Za dużo już tych wpisów i elektron może się denerwować a ten co chce czytać o Pelikanie nie musi czytać o jakiś górkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin na zboczu jezeli wiatr dopiesze pojawie sie napewno :D - skonczylem kleic model - jutro szlifowanie i laminowanie ( o ile dostane tkanine), w czwartek malowanie i w pitek model gotowy :)

 

Dam 2 warstwy na dlugosci calego kadluba - nie wiem jeszcze tylko czy dam na "gorze" kadluba - prawdopodobnie nie .ale wszysko sie okaze w czasie laminowania :rotfl:

 

Jestem ciekaw ile model nabierze ciezaru po tym zabiegu.. mam nadzieje ze mniej niz 50g :/ a i ze wytrzymalosc wzrosnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tom_tom

Rafał - jeszcze jedna różnica pomiedzy epidianami jest taka, że jeden z nich nie żre styropianu (też nie pamiętam który) a inne żrą - jedne mocniej, drugie słabiej.

 

Wszystkie epidiany robi się z jednego epidiana - bardzo gęstego, nie pamietam numeru - poprzez rozcieńczenie różnymi rozcieńczalnikami (ten który tak ładnie pachnie jest rozcieńczony styrenem) I to właśnie ten ze styrenem to jest ten rzadszy dobry do laminowania - chyba to jest 53-ójka.

 

Marcin 133 - myślę żeby zrobić próby jak piszesz, potem tak czy owak górkę dodac do mojego postu.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik dostal 2 warstwy tkaniny i przytyl na calym ineresie 27g. Oszlifowany czeka na malowanie tu problem.... Czym pomalowac tak gladka powierzchnie ?? Pomysly mam dwa - Humbrol lub Spray akrylowy.

Humbol - pewny kolor, ale po malowaniu pozostaja paski od pedzla

Sprey- inny kolor, nie jestem pewnien jak to bedzie wygladalo...

 

Prosze o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze skonczylem naprawe modelu pozostalo tylko pomalowac to postanowilem go znowu ulotnic. Wiatr w granicach 10-13m/s, wiec poszukalem zbocza i znalazlem. O samym zboczu w odpowiednim poscie. Po przygotowaniu modelu wiszedlem na dwor... wieje jak cholera, z dusza na ramieniu pojechalem (rowerem) na zbocze..... i tam ledwo wialo - wiatr oslabl :(

 

Ale co tam model z calej sily w gore... lata :D Ale warunki byly bardzo cienkie i caly czas lapalem sie czegokolwiek aby tylko utrzymac wysokosc. Raz udalo mi sie dostac w komin i wtedy polatalem 11 min.

 

Zbocze fajne, ale ciasno - krzaki lub dwa drzewa ( na ktore sie nadzialem raz :twisted: ) ale nic sie nie stalo. Zbocze przeznaczone na idealny zachodni wiatr.

A i jeszcze jedno - trzeba uwazac bo 100m od krwawedzi zbocza sa kilnie wysokiego napiecia - coby model nie zaczal swiecic :rotfl:

 

A to foty :D

 

DSCI0008-4.jpg

DSCI0009-3.jpg

DSCI0010-3.jpg

DSCI0011-4.jpg

DSCI0012-1.jpg

DSCI0013-1.jpg

DSCI0014-1.jpg

DSCI0015-2.jpg

DSCI0016-1.jpg

DSCI0017.jpg

DSCI0018-1.jpg

DSCI0019-2.jpg

DSCI0020-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.