Skocz do zawartości

Moja Extra maszynka


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...

Ot i troche chęci wróciły, bo coś trzeba wozić nowym samochodem w nastenym sezonie ) Nie po to Combi kupowałem :D

 

Zaczołem od odchudzania ogona :)

 

DSC00212.jpg

 

DSC00213.jpg

 

Waga kierunku przed zabiegiem 49g, po zabiegu 53g. To zrobiłem niezły interes, 2h szlifowania i 4 g więcej. Statecznik poziomy po zabiego 110g, przed nie ważyłęm. Narazie naleciało wody do środka i wsiąkło troche w balse, zważe jutro dokładnie jak wyschnie :)

 

Jeśli chodzi o kadłub zalaminowałem wcześniej pokazywaną pólkie pod kierunek. Fotka jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ERT :roll: :roll: to już inna bajka :P

 

 

A tu postępik z dzisiejszej zabawy :)

 

Laminacik węglowy na dźwigienki :)

 

DSC00218.jpg

 

 

Maszynka z wklejonym ogonkiem :D

DSC00220.jpg

 

 

I po zabawie wycięte dźwigienki, troszke jakeiś miękkie mi to wyszło :(

4 warstwy tkaniny węglowej jednokierunkowej, przekłądane z wierzchu i raz w środku tkaniną szklaną 100g pod kątem 45st, i 2 warstwy w środku tkaniny 200g. Czyli razem 4 warstwy węgla, 3 tkaniny 100g i 2 tkaniny 200g. Dałem jeszce my 48h na leżakowanie żywicy moze się usztywni, jak nie to laminat elektroniczny i też będzie OK :)

DSC00221.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym robił popychacze a cały model na wzór jakiegoś konkretnego egzemplarza Extry w ładnym malowaniu i w takim wypadku wystające serwo na ogonie trochę by mi przeszkadzało tak wizualnie chociaż to rozwiązanie też ma swoje plusy i to nawet sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne postępy :)

 

DSC00225.jpg

 

DSC00226.jpg

 

DSC00227.jpg

 

DSC00228.jpg

 

Wklejone jak widać bowdeny do Steru wysokości, i rurki przelotowe do linek od steru kierunku :)

 

Mam pytanko małe jak często trzeba podpierać bowdeny?? Wiem zę najlepiej jak by cały był przymocowany ale jak widać n apowyrzeszych obrazkach nei ma rady muszą byc w powietrzu.

 

Oprócz tyego jednego kołka który widac chce dać jeszce jeden na wyskokości kabinki, póżneij przylaminowac oba do boków i to wszystko. tylko czy starczy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.