Skocz do zawartości

extra 300s z zestawu pana Mirka Galbarczyka


kylorc

Rekomendowane odpowiedzi

Od połowy wakacji jestem posiadaczem extry 300s produkcji Mirosława Galbarczyka.

Model ma 1.10 m rozpiętości. Lata wspaniale, jak trzeba jest agresywna, ale potrafi też być potulna jak baranek w powietrzu.

Wyposażenie:

silnik TR 35-42B 1250kv

regulator TURNIGY Plush 60amp

serva HXT900 9g

pakiet zippy-r 2200mah 4cele

odbiornik 8kanałowa corona z syntezą

 

Parę zdjęć:

5b2f76c3cd5c2c52.jpg

 

48ca5e2577858a5e.jpg

 

5df49090b7be96a1.jpg

 

36ac1d3cd359972f.jpg

A tu już zdjęcia z latania:

fce2df662f3aad44.jpg

 

a1161f0aee6e0219.jpg

 

bbf31ba35f51006b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 376
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

silnik o kv 1250 i pakiet 4s to pewnie w praktyce obroty max ok. 13 tysięcy, a śmigiełko wygląda na jakieś 10 cali (może 9 - to już by do tego silnika i zasilania było lepiej), do tego jeszcze 3łopatowe.

 

Próbowałeś mierzyć prąd? albo obroty? bo jeśli faktycznie silnik daje radę go wkręcić na te kilkanaście tysięcy obrotów, to nie zdziwiłbym się prądem 45-55A.

 

A to nie wróżyłoby zbyt długiego życia pakietowi.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tym silniku i LiFe 4S1P mam śmigło 12/6, działa to pod regulatorem 40A, przy pełnej mocy nie stwierdzam żadnych problemów. Pomijając że dzisiaj właśnie przy teście śmigło zaczęło mi ściągać kołpak z ośki, a był dokręcony naprawdę mocno. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten film ma już tydzień i przez ten cały tydzień do dzisiaj poznałem modelik i zaczynam się w niego wczuwać.

Co do silnika to mocy mi wystarcza wzupełności, średnio latam na jednej trzeciej gazu rzadko co wchodzę na najwyższe obroty. Śmigiełko pochodzi z pierwszego numeru spitfaiera z deagostini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie kupilem ten silnik http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4909&Product_Name=TR_35-48-C_800kv_Brushless_Outrunner_Eq:_AXi_2826

 

regler http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5498&Product_Name=TowerPro_n50A_Brushless_Speed_Controller_

 

pakiet http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4475&Product_Name=HXT_D9_G2_2300mAh_5S_20-30C_Lipo_Pack

 

i skoro twój silnik chodzi dobrze na tym smigle to tez sprobuje bo moj tym bardziej

 

p.s. ile ciągu ma twoj silnik na tym smigle? jaki pobor prądu?

ciekawe czy u mnie pobor prądu wzrosnie czy zmaleje jak dam ten pakiet 5s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy u mnie pobor prądu wzrosnie czy zmaleje jak dam ten pakiet 5s

Kpisz, czy faktycznie pytasz????

Pewnie, że do samego latania, to w zasadzie rozumienie tego, co się dzieje w napędzie modelu nie jest ściśle niezbędne, ale wtedy - bierz tylko sprawdzone zestawy.

 

A może pytasz nie o to, czy pobierany prąd wzrośnie po zastosowaniu wyżejnapięciowego pakietu, tylko jaki będzie w porównaniu z innym zestawem (np. wymienianym wyżej silnikiem i pakietem).

 

Sukcesów modelarskich życzę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZięki Kojot,

 

Ale uwierz, że stwierdzienie "ciekawe czy" jakoś tak mnie ... zszokowało.

 

Pewnie trzeba było się ucieszyć, że sprawa poboru prądu jest postrzegana jako zagadnienie warte zainteresowania, a nie zlekceważone.

 

Poza tym, tak jak napisałem niżej - zapewne nie chodziło o wzrost pobieranego prądu po zmianie pakietu z 4s na 5s przy danym silniku i śmigle, a o porównanie dwóch różnych zestawów napędowych.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wyposażenie:

silnik TR 35-42B 1250kv

regulator TURNIGY Plush 60amp

serva HXT900 9g

pakiet zippy-r 2200mah 4cele

odbiornik 8kanałowa corona z syntezą

 

Krzysiek możesz podać wagę gotowego modelu do lotu , moim zdaniem bardzo przesadziłeś z tym tak dużym silnikiem i pakietem 4s.

Do tego modelu wystarcza z powodzeniem silnik TURNIGY 3530 lub TURNIGY 3536, pakiet 1800-2200mAh 3s i regulator 30-40A.

Twoje wyposażenie nadawałoby się do KATANY z Artexu, jeśli model byś trochę odciążył miałbyś większy komfort latania i model nie byłby taki szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego modelu wystarcza z powodzeniem silnik TURNIGY 3530 lub TURNIGY 3536, pakiet 1800-2200mAh 3s i regulator 30-40A.

 

Podejrzewam, że ten model ~800g waży?

 

W moim modelu (inny, ale też akrobat 3d) 780-800g silnik turnigy 3530 jest za słaby (ze śmigłem 11x4,7 i pakietami 1600 i 2200). Boję się wisieć dłużej bo potem ciężko wyjść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Extra razem z pakietem 2200 waży około 940 g, a napedzam ja silnikiem Turnigy 3530-1100 ze smigłem APC 10x5E. Nie całkiem rozumiem skad taka masa, bo wyposażenie jest całkiem typowe, czyli Jeti 5, cztery serwa 9g i regulator 30A plus silnik ze śmigłem. Może folia pokryciowa była za ciężka ? Tym niemniej zastosowany napęd nie pozwala mi na zawis ani pionowe wznoszenia ani nawet bardziej obszerne pętle. Jest wystarczajacy natomiast na dosyć dynamiczne latanie, co mnie przy obecnych umiejętnościach :P zupełnie wystarcza. Rozgladam się za czymś nieco mocniejszym, ale np. AXi 2814/16 wydaje mi się nieco za drogi, a Turnigy 3536-1100 jakoś u nas znależć nie mogę. Zastanawiam się też nad 3530-1450 i mniejszym śmigłem, tak żeby uzyskać większą prędkość lotu kosztem zmniejszenia ciągu statycznego, no bo skoro i tak nie umiem latać 3D to poćwiczę chociaż jakąś bardziej klasyczną akrobację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Przeglądałem posty moich poprzedników i też chcę zaprezentować moją Extrę od p.Mirka.

Modelik już po oblotach i jetem naprawdę zadowolony z efektów. Extra jest bardzo przewidywalna, po puszczeniu drążków leci jak po sznurku.

kilka słow o wyposażeniu:

silnik-TR 3530 1100 kv

regiel- Turnigy Sentry 40 A

odbiornik- Jeti Rex 5 MPD

waga do lotu 940 g (myślę że z powodu folii Oracover- ponoć najcięższej )

 

kilka fotek:

 

d066c21070815265.jpg

3d20231ae1e2e59a.jpg

e8c89e537b694f86.jpg

d2dca2ed6d1635a3.jpg

9e5b17d38b6c7ff6.jpg

648988baa2daf9df.jpg

bc165d9c5abf4053.jpg

e21d4345fd9de9c5.jpg

7eda354a1d34138c.jpg

5c46b56e27d36485.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.