Skocz do zawartości

extra 300s z zestawu pana Mirka Galbarczyka


kylorc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 376
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No i przedstawiam państwu dokończoną extrę.

Ten model nigdy by tak nie wyglądał gdyby pan Mirek Galbarczyk nie przygotował mi tych projektów malowania.

To dzięki niemu ten model wygląda dzisiaj tak pięknie.

Pozdrawiam go i mówię, że tym modelem może latać każdy nawet osoba która nigdy nie latał modelem samolotu, widziałem to na własne oczy. Dlatego polecam ten model i zachęcam do kupna.

No dobra a teraz trochę zdjęć.

b57754425fe398b3.jpg

 

6549a1c7e16fd3b4.jpg

 

16047231d33fd1bf.jpg

 

90f477d4ef5e1061.jpg

 

76040bde8ef3eec7.jpg

 

bb63897031c0c228.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zainspirowany zmianami kolegów w swoich extrach z "extrimflight''.

Postanowiłem odchudzić trochę moją extrę.

Zacząłem od zmiany domku pod silnik na węglowy.

Kadłub przed odchudzaniem ważył 870g, a po odchudzeniu 831g.

Pełen sukces :jupi:

56c6c67966a87baemed.jpg

29b9f0f1ddedfb20med.jpg

ab0678231461e090med.jpg

bc64f2ec1ac74679med.jpg

1cb1a51a3cb5b711med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie!!!

 

Jestem nowy na forum i chciałbym się pochwalic własnie tym, żę również mam model od Pana Mirka... jestem w trakcie budowy... Jednak jestem zachwycony tym jak ten model jest przygotowany... LEGO... po prostu model sklada sie banalnie prosto... BRAWO dla Pana MIRKA...

 

Chciałbym mniej wiecej przedstawic wam moje kroki budowy no i oczywiscie wykonczenie... Ale na to jeszcze bedziemy musieli poczekac :)

 

Jestem własnie juz na tym etapie:

469f36578c87e324.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Focus... No rozmawiałem z właścicielem projektu mówił, że można zrobic to oklejając lub na listewkach... zdecydowałem sie na bardziej kragłe kształty :)

Powiem tyle, że jutro chyba juz skoncze budowe skrzydeł... i bede czekac na folie :) pokaże wam równiez jakie wymyśliłem malowanie do niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Naprawiłem w końcu Extrę w starszej wersji i zabrałem sie niedawno za składanie drugiego egzemplarza modelu już w tej nowszej wersji z dostępem do kadłuba od góry i nową kabinką. Zastanawiam sie przy tym nad dorobieniem końcówek płatów gwoli eksperymentu estetycznego i aerodynamicznego ;). Dodatkowa rozpietość: po 5-6 cm z każdej strony, kształt do rozważenia: eliptyczny, eliptyczny z przody a z tyłu prosty (przedłużenie lotek), trójkątny (coś jak w Sereno z Atrex-u). Estetyka to rzecz gustu, przyrost wagi mało znaczący natomiast zastanawiam się jaki miałoby to wpływ na własności lotne. Czy to w ogóle coś może zmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam sie przy tym nad dorobieniem końcówek płatów gwoli eksperymentu estetycznego i aerodynamicznego ;) . Dodatkowa rozpietość: po 5-6 cm z każdej strony, kształt do rozważenia: eliptyczny, eliptyczny z przody a z tyłu prosty (przedłużenie lotek), trójkątny (coś jak w Sereno z Atrex-u). Estetyka to rzecz gustu, przyrost wagi mało znaczący natomiast zastanawiam się jaki miałoby to wpływ na własności lotne. Czy to w ogóle coś może zmienić ?

 

 

Jakiś czas temu robiłem takie końcówki jako wytłoczki , ale ponieważ własności lotne modelu zupełnie się nie zmieniły a estetyka to , jak kolega zauważył rzecz gustu, zrezygnowałem z nich. Zrobione sa natomiast osłony kół z laminatu.

Nawiązując jeszcze do estetyki i wykończenia modelu , z pomocą kolegi , opracowaliśmy ciekawe wzory malowań do tego modelu.

Elementy ozdobne są wycięte z folii samoprzylepnej ploterem tnącym.

Na razie są dostępne trzy wzory malowań a z czasem będzie cały katalog .

Istnieje też możliwość , przeskalowania elementów ozdobnych na wymiary posiadanego modelu jak też dobór kolorów zależy od użytkownika, dysponujemy dużą ilością kolorów folii samoprzylepnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne wzory :) .

Wracając zaś do końcówek myślałem o czymś takim:

19740785kb6.jpg

w761.png

 

lub takim:

69933171qd4.jpg

w800.png

 

Model lata bardzo dobrze, więc moje pytanie było w kontekscie: " Czy końcówki płatów czegoś nie zepsują? ". Ale skoro nie, to pokombinuję nieco :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sam posiadam to cacko już drugi raz pierwsza miałem wypadek na lotnisku w radawcu razem z Mirkiem zawiódł odbiornik (trochę pływał w jeziorze) no i pech chciał ze trafił mi się pod ręką i złożyłem do extry. Nic smutnego od razu pojechałem do Mirka i zabrałem mu poprawioną extre jestem z niej zadowolony lata super. MODEL GODNY POLECENIA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.