Skocz do zawartości

Sopwith Camel 1/5 z HK (laser kit 1520mm )


JacekK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No za małe pewnie tak, ale powiększały na 100%. Tak wg. moich szybkich pomiarów na modelu:

 

pole przód - tył  powiększyło się z 40 stopni  do około 135

 

pole lewo - prawo już nie tak kolorowo - z około 25 stopni do może 60.

 

To bardzo zgrubnie kątomierzem obleciane. 

 

Reasumując: 

 

- Stec wymyślił polskie szachownice

 

- Murray nie wymyślił wycięcia płótna na baldachimie :D

 

Czas oklejać górny płat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwariowany dzień dziś ale wieczorkiem w ramach wyciszenia oklejamy dalej. W ogóle nie wiem jak Was ale mnie strasznie oklejanie relaksuje. Taka prosta, monotonna czynność pozwalająca głowie odpocząć a ręce zająć.

 

post-10065-0-72130500-1516481825_thumb.jpg

 

Tym samym wszystko w kolorze spodu oklejone. Może jutro PC10. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiaski powklejane. Już tylko górna powierzchnia skrzydeł w PC10 i zaczynamy to co tygryski lubią najbardziej czyli malowanko i weathering.

 

Bo na razie przypomina trochę wycinankę z Misia a nie styraną życiem maszynę bojową...

post-10065-0-02916400-1516598616_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie: oto praktycznie koniec oklejania :D

 

Zeszło się trochę, zarówno czasu jak i solartexu. Z PC10 zostało jakieś 70cm a z jasnego około 1,8m. Niewiele. 

 

Pozostało jeszcze zamknąć szczelinę lotki od spodu i lecimy dalej...

post-10065-0-32742400-1517293815_thumb.jpg

post-10065-0-36173500-1517293842_thumb.jpg

post-10065-0-59570100-1517293860_thumb.jpg

post-10065-0-56921200-1517293882_thumb.jpg

post-10065-0-29144600-1517293919_thumb.jpg

post-10065-0-39621300-1517293968_thumb.jpg

post-10065-0-81371500-1517293998_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czołem, 

 

dobry timing bo właśnie po kilkumiesięcznej przerwie wróciłem do Wielbłądka :)

 

Oblot koniec lipca. Zostało wykonać mocowania dolnego płata, wkleić baldachim na stałe i pomalować znaki.

 

Co do karabinów - drukował je dla mnie mój przyjaciel. Pogadam na temat możliwości powtórzenia...

 

Pamiętaj że raczej konieczne jest powiększenie usterzenia, zwłaszcza poziomego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Dzięki, że się odezwałeś. Fajnie gdybym mógł kupić od kogoś takie karabiny!! Co skłoniło Ciebie do powiększenia sterów??

Oglądałem inne budowy sopwith camel-a i wydawało się , że jest ok. Coprawda nie czytałem twojego postu od deski do deski

ale będę wdzięczny jeśli podzielisz się informacjami.

 

P.S.

Czy mogę liczyć na jakieś foto z budowy z Twojej strony??? Chodzi mi o coś więcniej niż w poście.

Mój e-mail: marcin.wierzbowski@vp.pl

POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info o powiększaniu usterzenia znalazłem albo na rcgroups albo na rcuniverse, już nie pamiętam szczerze mówiąc. Ale gość pisał, że po tym zabiegu Camel się mocno uspokoił. A że ja przygód nie pragnę, a raczej odprężającego latania - to posłuchałem :)

 

Fotek więcej niż w relacji nie posiadam niestety, jestem jednym z tych co jak już kleją to zapominają o dokumentowaniu tego dla potomnych. Taki amok tworzenia :)

 

Poczytaj od deski do deski bo ten model miał kilka zonków i niezgodności w instrukcji. Lepiej to wiedzieć,  to zaledwie 5 stron.

 

Jak będę znał cenę wydruku to się odezwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info o powiększaniu usterzenia znalazłem albo na rcgroups albo na rcuniverse, już nie pamiętam szczerze mówiąc. Ale gość pisał, że po tym zabiegu Camel się mocno uspokoił. A że ja przygód nie pragnę, a raczej odprężającego latania - to posłuchałem :)

 

Fotek więcej niż w relacji nie posiadam niestety, jestem jednym z tych co jak już kleją to zapominają o dokumentowaniu tego dla potomnych. Taki amok tworzenia :)

 

Poczytaj od deski do deski bo ten model miał kilka zonków i niezgodności w instrukcji. Lepiej to wiedzieć,  to zaledwie 5 stron.

 

Jak będę znał cenę wydruku to się odezwę.

Ok.

Posłucham rad doświadczonych kolegów.

 

POZDRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.