Skocz do zawartości

Airco DH-2 1/3


wdowi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

wreszcie ruszył projekt DH-2 w skali 1/3 , dzięki uprzejmości modelarza z RC SCALEBUILDER otrzymaliśmy plany modelu w 1/3 , powstają trzy modele , parę dni temu wycieliliśmy pierwszy model ,planowany oblot wiosna 2018 

a to początki kadłuba post-2116-0-25175500-1505152452_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek - starajcie się zrobić je lekko. Mój w skali 1/6 wali się w korek raz za razem. No i szybowanie wykluczone - opory takie że zaraz nos do gleby :)

 

Temat fajny, druciak jak się patrzy tylko bywa narowisty :)

 

Nie bez powodu Lanoe Hawker zabierał WSZYSTKICH pilotów DH2 na 3000m gdzie ćwiczyli wychodzenia z korka...  Tylko mnie nie zabrał i ćwiczyłem na 15m :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek myślę że majówka jest aktualna


Jacek  planowana waga 17kg ,a z tym korkiem to zobaczymy,plany dostaliśmy modelu który został oblatany i lata bardzo dobrze ,dostaliśmy profil i wszystkie kąty ustawień tu masz film z lotu tego modelu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło Panie! Kręcone kalkulatorem :)

 

Nic nie widać, bo brak punktów odniesienia przez większość filmu. Lądowanko chyba dosyć szybkie. Ale strasznie ciężko coś powiedzieć przy tej jakości filmu. 

 

Oby latał dobrze, przy tej skali będzie się rządził innymi prawami niż 1/6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mam być szczęśliwym posiadaczem jednego z zestawów, to też wtrącę kilka słów.

 

wydaje mi się, że Wowa pomylił filmy tu jest film z oblotu w wersji ze słabszym silnikiem, potem autor założył trochę mocniejszy.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=4kGfc0xDhIE&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosek jest  robiony z laminatu ,formę zrobimy póżniej


nosek jest  robiony z laminatu ,formę zrobimy póżniej a to są zdjęcia Airco zrobionego w Stanach


mój kadłub dostał już wzmocnienia ,mocowania stójek i mocowanie podwozia ,czas na centropłat

post-2116-0-24653300-1506177614.jpg

post-2116-0-69350700-1506177633.jpg

post-2116-0-88197100-1506178225_thumb.jpg

post-2116-0-72200600-1506178251_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.