Skocz do zawartości

H-King Glue-N-Go Nino and Nori EPP Kits - HobbyKing Glue-N-Go Series


krewetki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi



 


 

Tu jest filmik:


 

 

Ostatnio trafiłem na dwie takie ciekawe konstrukcje. O ile dobrze zrozumiałem, w zestawie brakuje całej elektroniki, tak? (moj ang. jest nienajlepszy :)

 

Ile by do tego kosztował kompletna elektronika tak żeby móc latać?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Z tego co widzę wybrałeś regulator do silników szczotkowych. Więc należy wybrać jakiś regulator do silnika bezszczotkowego.

 

Pytanie do czego chciałbyś go wykorzystać? W opisie są podane przykładowe elementy dla wersji na powietrze i do latania w pomieszczeniu. 

Sądząc po wyborze elementów - raczej na dwór. Na tym wyposażeniu wydaję mi się, że będzie dość szybki. Ja poszedł bym w wolniejszy silnik (mniejsze kv) i większe śmigło, ewentualnie ciut mniejszy pakiet dla zbicia wagi i spokojniejszego latania. Jednak według opisu wszystko raczej będzie dobre, po za regulatorem - musi być bezszczotkowy.

 

 

Zamiast tych serw wziąłbym takie z banggood - 4 X TowerPro SG90  - zawsze to jakieś 18 złotych w kieszeni, a praktycznie to to samo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet proponuję Zippy Compact 2200 3S 25C. Zauważalnie lżejszy, trwalszy, a cenowo porównywalny.

 

Jak już wcześniej Czarek pisał ten silnik to do szybkiego latania. Model raczej ma inne przeznaczenie i bardziej chyba bym szukał czegoś o zdecydowanie niższym kV. Chyba, że rzeczywiście chcesz ten model do szybkiego latania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka rybka najfajniej lata jak jest lekka. Pakiet 22003S to gruba przesada moim zdaniem.

Pakiet 3S1300mAh, silniczek emax cf2812, smigło 7 cali, zwykłe serwa 9g wystarczą.

PS. Sam byś sobie wyciął taką rybkę i pomalował bez problemu.


https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?2944978-H-King-Glue-N-Go-Clownfish-and-Blue-Tang-EPP-850mm-Kits

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSZYSCY macie rację. Dzięki. Rybki mają być powolne i swobodnie pływać w powietrzu. 

Więc tak myślę że silnik ma być powolny, śmigło duże, pakiet lekki czyli mały. 

 

Na dobrą sprawę, rzeczywiście chyba można sobie coś takiego zrobić samemu. Tylko jaki materiał wybrać? Gdzie można kupić go w Krakowie? Tak można by dobrze zaoszczędzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.