Skocz do zawartości

Extra 300 rozp. 110


kossimon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie był za bardzo do przodu z tego co pamiętam ale to było kilka lat wstecz więc mogę się mylić. Na 100% był to problem z SC i dokładnie tak samo zamiatał ogonem. Ledwo to opanowałem podczas pierwszego lotu.

W tym modelu (ogólnie a nie w Twoim) jest jedna rzecz która generuje zbędą wagę ale w sumie to nie będę poprawiał konstruktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Mocy już nie brakuje. W pierwszej kolejności ustawiłem SC w zalecanym przez producenta miejscu (czyli jeszcze bardziej z przodu o kilka mm niż poprzednio). Efekt jeszcze większy "samo-stabilizacji". Przesunąłem pakiet w tył. SC powędrował za nim około 1cm w tył względem zalecanego. W górę i problem zniknął. Ale pojawił się nowy problem :) model zaczął myszkować, delikatnie Ale zauważalnie i trochę to denerwuje. Być może już wcześniej to robił ale nie leciał idealnie prosto tak że ciężko było to zauważyć. Zdiagnozowałem delikatne luzy na popychaczu SK ale nie wydaje mi się żeby miało to aż tak duży wpływ. Z drugiej strony ten SK całkiem spory jest. Ktoś? coś? Jakiś pomysł?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelicz SC programem. Myszkować? W jakim sensie? Może to problem z serwem że nie trzyma określonej pozycji?

 

Opisz może dokładniej jak było poprzednio czyli:

- czy model leciał prosto przy SW na zero?

- czy model po ustawieniu SW na zero miał tendencję do nurkowania czy zadzierania ?

- czy zrobiłeś próbę szybowania  (bez gazu) ze sterami ustawionymi na zero

- jeżeli nurkował to ile musiałeś zaciągnąć SW żeby leciał prosto?

 

 

Próba szybowania bez silnika i jej wynik od razu daje pojęcie o  ustawionym SC. Pamiętaj jednak że przy lekkich modelach wirujące śmigło po wyłączeniu silnika działa jako skuteczny hamulec. Warto wtedy włączyć hamulec w ESC żeby śmigło stanęło, stawia mniejszy opór niż wirujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelicz SC programem. Myszkować? W jakim sensie? Może to problem z serwem że nie trzyma określonej pozycji?

 

Opisz może dokładniej jak było poprzednio czyli:

- czy model leciał prosto przy SW na zero?

- czy model po ustawieniu SW na zero miał tendencję do nurkowania czy zadzierania ?

- czy zrobiłeś próbę szybowania (bez gazu) ze sterami ustawionymi na zero

- jeżeli nurkował to ile musiałeś zaciągnąć SW żeby leciał prosto?

 

 

Próba szybowania bez silnika i jej wynik od razu daje pojęcie o ustawionym SC. Pamiętaj jednak że przy lekkich modelach wirujące śmigło po wyłączeniu silnika działa jako skuteczny hamulec. Warto wtedy włączyć hamulec w ESC żeby śmigło stanęło, stawia mniejszy opór niż wirujące.

Problem myszkowania był raczej że sterem kierunku, a nie wysokości (podczas lotu poziomego już wytrymowanego model z małą amplitudą i dużą częstotliwością skręcał raz w lewo raz w prawo ale bez ustalonego cyklu). Działo się to bez dotykania aparatury. Myślałem że to może śmiało nie wyważone, sprawdziłem i nie, ale chyba znalazłem przyczynę. Popychacz miał delikatny luz na orczyku (za duża dziurka) i jedna śrubka montażu serwa ... wyparowała i serwo się ruszało. Sprawdzę czy pomogło i dam znać.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Okey - model oblatany :) wiatr był 3-5m/s tak że całkiem sporo i idealnie nie było, ale myszkowanie się skończyło, środek ciężkości ok. Zachowywał się jak najbardziej poprawnie w powietrzu.

Dodałem mu na nos kamerkę Yi Action Camera - waży około 70g ale jak już jest kilo, to dodatkowe 70g udźwignie.

 

Tak, zauważyłem, że z kołpakiem coś jest nie tak ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

post-17980-0-31978300-1511457575_thumb.jpg (po kliknięciu lepsza jakość)

Oczywiście ta kukurydza w następnym sezonie już nie musi być kukurydzą :D a i przez zimę może być ciężej rozpoznać, ale generalnie za cmentarzem w lewo przed delikatnym skrętem w prawo. Miejsce też widać gdzie to jest na pierwszym filmie.

https://www.google.pl/maps/@50.9608709,16.7771871,3a,75y,300.2h,80.17t/data=!3m6!1e1!3m4!1s5CGV3wUg3eN7G_Uh5qe-Bg!2e0!7i13312!8i6656

 

Tak wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojazd wszystko jasne, a czy trzeba gdzieś zgłosić chęć polatania ze względu na bliskość lotniska?

Nie, wjeżdżasz kiedy chcesz i latasz. Nigdy się z nieprzyjemnosciami z tego tytułu nie spotkałem a latam tam od 2015 tak z 15 razy/sezon. Kiedyś tylko kręcili tam film to się fizycznie nie dało bezpiecznie polatac. Poza tym dowolność i nic nie wiem o jakichś pozwoleniach. Jeśli ktoś ma inne informacje to proszę o korektę.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.