Skocz do zawartości

Plus, czyli najbardziej nowatorski (najgadżeciarściejszy) model F5J


kinemax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Z wątku na RCGroups wynika, że ten układ płatowca jest znany od dość dawna, ale może Grzegorz był pierwszy ... Szkoda, że nie pociągnął tego dalej..

Może w innych dyscyplinach, np. F3F :) też by dobrze działał ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Jeti tylko Taranis, natomiast winne były płaskie antenki zbytnio dociśnięte (powietrzem, bo miały se zwisać luźno) do klapy. Gdy dałem zwykłe i odpowiednio odstające to "Signal Low" się skończyło...

A model po obrażeniach z Bielska dostał "upgrade" w postaci dłuższych belek ogonowych i lata dużo stabilniej. W związku z tym zamówiłem trochę materiałów w Easycomposites (rurki "tkane" 12x11, taśmę węglową 15mm i inne "na zapas") i stare, krótkie, połamane belki zmieniły się w długie i całe. Jak będzie trochę spokojniej to je oblatam, ale wygląda,  że wagi dużo nie dodają, a sztywność mają podobną do oryginałów nowego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako że dziś kończy się dobra pogoda, a brak słońca ogranicza termikę, postanowiłem "ćwiczyć kółeczka" wg zaleceń kolegów. Termiki faktycznie prawie wcale nie było, wiatru też więc warunki idealne do ćwiczeń ręki. Właczyłem gadające alti, więc miałem natychmiastową ocenę opadania w różnych kółeczkach lub bez...

Najciekawszym, jak dla mnie, rezultatem jest fakt, że najlepsze szerokie kółeczka Plus robi sam - po delikatnym wejściu w krążenie puszczam stery i se krąży, z chwilowym opadaniem 0,2-0,5m/s. Ciasniejsze kółeczka najlepiej wychodziły na lotkach z domiksowanym lekkim ogonem - opadanie 0,3-0,5m/s....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.