Skocz do zawartości

Fairmount Alpine według Biling Boats


Rekomendowane odpowiedzi

To co wczoraj zrobiłem.

Stery, z blachy mosiężnej 0,3, przycięta, wygięta na pręcie fi 2,0 i brzegi zlutowane. Szpary z obu stron zaklejone żywicą, stały na folii do stwardnięcia.

post-419-0-33775800-1510656048_thumb.jpg

Zmontowany napęd i niżej stery.

post-419-0-48614100-1510656079_thumb.jpg

Przykręcona przekładnia z silnikiem.

post-419-0-39480700-1510656138_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do steru strumieniowego miałem zrobiony taki przełącznik

post-419-0-59324200-1510866317_thumb.jpg

 

Do kompletu będzie jeszcze pompa wodna do armatek, czeka sprawdzona i to wszystko podłączone do odbiornika i oczywiście zasilania.

Symulatora silników nie będzie bo prawdopodobnie jak pracują to ich prawie nie słychać. Długi układ wydechowy. Prędzej wstawię syrenę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trwa malowanie. Powstały rysy i muszę zamalować a farba niby sucha a trzymając dłużej odbijają się linie papilarne palców. Niech postoi. Jest oklejony taśmami, chociaż, mokre lekko schodzą. Jeszcze pozostało malowanie na zielono i to będzie najgorsze. Kratownica na dziobie musi mieć więcej warstw żeby była grubsza od niebieskich pól. Tą kratownicę naklejają ze sklejki. Oglądając zdjęcia oryginałów grubość jest nieznaczna. W pudełku czekają do zamontowania różne części.

Porozmieszczać muszę akumulatory, przełącznik, pompę wodną ze zbiornikiem i przeprowadzić wężyki, odbiornik, przewody i elektronikę z głośnikiem syreny. 

Na dno położę podłogę do mocowania a pod nią po wydłubaniu styropianu jakiś balast.

Wyjazdy na ROD się skończyły więc szybko pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model był na wodzie. Zanurzenie bardzo małe. Waży 1920g. Podokładałem aku NiCd i inne na łączną wagę ponad 2200g. Bardziej się zanurzył ale jeszcze mało. Razem 4120g. Do wyliczonego 5700g brakuje jeszcze około 1600g. Przy okazji ujawnił się przeciek na rurce ze śrubami.

1 zdjęcie zwykłą cyfrówką , 2 kamerką szerokokątną 150st.

post-419-0-33080500-1511082199_thumb.jpg

 

post-419-0-01639500-1511082302_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu - ja w parówkę "Zośkę" musiałem wpakować w kil 1600 g ołowiu ( 8 x 200 g ciężarka wędkarskiego) oprócz kotła, maszyny parowej , skraplacza , baterii do odbiornika i innych "szpejów" ....

Twój kadłub jest baaaardzo pojemny i na dodatek wysoki więc śmiało z tym balastem !!!  :D  

post-3419-0-61082300-1511088000_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem deski na pokładzie przy pomocy widocznych na zdjęciu narzędzi i kalkulatora. Wzdłuż 50 kresek z tym, że robiłem drugą stroną nożyka i nie pociąłem palców.

post-419-0-62799100-1511113093_thumb.jpg

Płyta się wygięła. Po powiększeniu zdjęcia rysy są bardziej widoczne. Mam zamiar pokryć żywicą za pomocą karty do bankomatu. Epidian5 i PC100 daje gładką, błyszczącą, ciemną powierzchnię. Po przeszlifowaniu wychodzi ładny mat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oklejałem do malowania na zielono i trochę prysłem. Obmyślam rozmieszczenie podzespołów, połączenia i  poprowadzenie przewodów na płycie.  Płytka symulatora syreny, przełącznik steru strum. i pompa wodna są przykręcone. Z płytki do obwodów druk. zrobiłem centralne zasilanie. Podłużny kawałek jest rozdzielony na dwa pola, plus i minus a na końcach wstawiłem gniazdo i wtyczkę Dean T. Z jednej strony podłączę akumulator a z drugiej regulator. W środkowej części po wywierceniu otworów i przetkaniu przewodów (uniknę przełamania przewodu) będą dolutowane przewody zasilające pompę wodną, ster strumieniowy i syrenę. Jak na razie nie widzę miejsca na aku żelowy, przez to musi być więcej ołowiu. A że ołów będzie na samym dnie, model będzie bardziej stabilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem trudności z włożeniem płyty do kadłuba. Pompa wodna wysoka. Po podcięciu wręg udało się wcisnąć. Zważyłem całość. Wynosi 2,7 kg, czyli brakuje 3 kg do wyliczonych 5,7 kg.

Zostało trochę czasu więc zrobiłem zdjęcia całości ale pozostały do umocowania relingi i inne drobiazgi.

post-419-0-29456300-1511850531_thumb.jpg

 

post-419-0-38035300-1511850563_thumb.jpg

 

post-419-0-80595100-1511850595_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już coraz mniej do dokończenia modelu, ale to się też tak wydaje a wyjdzie godzin, godzin. Samo zrobienie form i odlanie ołowiu czasu zajmie. Może gdzieś na wulkanizacji dadzą. Teraz to pewnie tam nie wiedzą już co to wulkanizacja. Przykleję pachołki wczoraj 2 raz malowane i będzie końcowy montaż. Muszę kupić białe literki wys. 10 mm na 2 nazwy statku. Mam wydrukowane ale na czarno bo laserowa nie drukuje na biało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna ściana nad pokładem ładunkowym od wewnętrznej strony ma być zaklejona czarną płytką. Ale chcę zamiast płytki  przymocować głośnik syreny. Mam głośnik pasujący z luzem ale lepszy większy, dający niższy ton syreny. Z tym muszę pokombinować.

Kupiłem białe literki na nazwę statku ale okazały się za szerokie. Np. literka E ma 7 mm szerokości a powinna mieć 5 mm. Taki szeroki napis nie zmieści się w polu.

post-419-0-42836700-1512077454_thumb.jpg

Naklejka RESCUE ZONE ma blado wydrukowany żółty kolor i przebija zielony kolor burty. Paski czarne i  żółte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.