Skocz do zawartości

Montaż gimbala G2D w kopterze Aosenma CG035


hornet2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Będzie mi  potrzebna pomocy kogoś bardziej doświadczonego w tej materii . Mianowicie , zamierzam stockową kamerę tego koptera  umieścić w obudowie kamery iLook . Stockowy gimbal pójdzie w odstawkę . Ponieważ ten gimbal to jakieś nieporozumienie ! Zamiast silników bezszczotkowych ma zainstalowane serwa analogowe .  W jego miejsce zamierzam wstawić gimbala Walkera G2D . Wersja plastikowa . 

W związku z tym mam do Was pytanie . Czy jest sens zastosowania osobnego zasilania tego gimbala ? Dodatkowa bateria dodatkowe obciążenie koptera . Kopter jest zasilany aku 2S 3,2 Ah . Kamera będzie miała swoje zasilanie . 1S , ale jeszcze nie wiem o jakiej pojemności ? Na razie jest to 500mAh .  Po prostu doborem aku będę chciał uzyskać wymaganą do gimbala wagę kamery 70 - 110 g .

Drugie pytanie tyczy się tego filmu 


https://youtu.be/l1kH3xAT6ns



Chciałbym by móc sterować z poziomu apki pochylaniem kamery . Na filmie jest pokazane jak to zrobić . Tylko co to jest ten signal reverser ? Xiaomi Yi  to kamera . Tx 03 to nadajnik wideo kamery ? CG035 port to gniazda wejściowe w kopterze . Pitch port for G2D  to płytka sterująca gimbala . Głównie chodzi mi o ten signal reverser . Coś jakby odwracacz sygnału ? Co to jest ? Czy to coś  trzeba dokupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odpowiem  na stare pytania

"Reverser" jest najzwyczajniej w świecie "odwracaczem" kierunku sygnału sterującego z odbiornika np serwem  gdy nadajnik nie posiada własnego reversu - w tym przypadku zapewne gimbal G2 działa na polecenia tego radia odwrotnie stąd  sugestia  jego   podłączenia. 

 

Na filmie masz wszystko czarne na białym :)

-Zasilanie gimbala  ze wspólnego pakietu 

-z nie użytego gniazda sterującego wyciągasz zasilanie dla kamery (na filmie ono zasila nadajnik FPV)

 

Zresztą z tych gniazd miałeś zasilanie kamery i gimbala fabrycznego więc czemu miałbyś nagle z tego zrezygnować w przypadku kamery skoro montujesz fabryczną

 

Waga quada jest ważna nie tylko dla długości lotu   - wtedy "mocniej" pracuje  napęd (silniki+regulatory)  a cięższy quad w razie upadku to oczywiście większe uszkodzenia .

Skoro się da uniknąć dodawania pakietów to trzeba koniecznie wykorzystać .

 

PS uważaj i przyjrzyj się szkicom z filmu - sygnały z gniazda serwa (sterujące) są w innej kolejności niż w normalnym modelarstwie (taka sztuczka producentów by "wyeliminować" montaż konkurencyjnych rozwiązań , trzeba pozamieniać kabelki w przewodzie sterującym gimbala

 

Pierścień -napisz może gdzie był , w pudełku drona, gimbala...  może to alternatywny "ciężarek" jeśli metalowy  na obiektyw kamery w celu zmniejszenia jello - taki pomysł chwili , a może komuś coś wpadło do pudła :)

 

A wadą poprzedniego stockowego gimbala nie był sposób przekazania ruchu serwami tylko totalnie tandetny jego kontroler który nie trzymał stabilizacji i "gubił" horyzont.

Pierwszy z brzegu przykład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierścień który był w zestawie z gimbalem z tego co pokazuje instrukcja jest montowany na obudowie silnika pochyłu kamery . Inna rzecz która mnie niepokoi to dziwny dźwięk wydobywający się z obudowy gimbala w której mieści się elektronika sterująca . Dźwięk jest bardzo podobny do tego który wydobywa się z głośnika radioodbiornika gdy nie jest ustawiona żadna częstotliwość .Coś jakby szum . Ale to nie odgłos pracy silników .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.