Skocz do zawartości

SU-35 (EPO)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten silnik jest faktycznie rewelacyjny jak na budżetowy. Spróbuj koniecznie APC 6x5,5. Miałem taki setup w małym laminatowym pylonie. Obok APC 6x4 to najlepsze śmigło do tego silnika.

Co prawda mi zależało na prędkości nie na ciągu, ale Beta ojca na tym samym setupie, też dostała nowe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ten silnik jest faktycznie rewelacyjny jak na budżetowy. Spróbuj koniecznie APC 6x5,5. Miałem taki setup w małym laminatowym pylonie. Obok APC 6x4 to najlepsze śmigło do tego silnika.

Co prawda mi zależało na prędkości nie na ciągu, ale Beta ojca na tym samym setupie, też dostała nowe życie.

 

Pytanie czy przy APC 6x5,5 lub APC 6x4 wystarczy regulator 30A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy przy APC 6x5,5 lub APC 6x4 wystarczy regulator 30A?

 

Latałem na Plush 30 bez problemu. W locie amperaż spada. Zadbaj o przepływ powietrza wokół silnika/regulatora i można wyciskać soki. Maksymalne obroty i tak utrzymujesz przez kilka sekund. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Śmigła większego niż 6" nie mogę zamontować ze względu na szerokość komory w której się znajduje.

 

W takim razie spróbuj zwiększyć ilość łopat. To najprostsza opcja przeniesienia większej mocy, przy ograniczonej wielkości montowanego śmigła.

Jeżeli silnik daje radę typowemu śmigłu 7" to 6" trójłopatowe powinno być ok.Pozostaje sprawdzić jak sobie radzi silnik z takim śmigłem i czy jest możliwość np. zwiększenia skoku śmigła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale - silnik D2826-2200kv jest super. Mam taki w moim Bandit'cie. Latam na śmigle 7x6 i reglu 45A - a  pakiet mam 3S 4000 :)

Zdajesz sobie sprawę z tego, że bez filmu się nie liczy?

 

Śmigła większego niż 6" nie mogę zamontować ze względu na szerokość komory w której się znajduje. Na dniach będę przeprowadzał próby z różnymi śmigłami 6" - pomierzę prądy, moc, "ciąg" na wadze.

 

Obiecuję poprawę :)  - przy następnym locie będzie kamerzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę historii - temat śmigła 6" do silnika D2826-2200kv już kiedyś testowałem   :D  aż do "ugotowania" LiPola.

Stary F-18 rozmiarami i wagą (przy LiPol 1300 mAh) bardzo podobny/identyczny jak obecny Su-35.

 

http://pfmrc.eu/index.php/topic/31497-f-18-super-hornet-malowanie-daimondbacks/page-5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zainwestuj w porządnego lipola o wysokiej wydajności prądowej, zwłaszcza przy tak małej pojemności. Ten zestaw bierze około 30A w najgorszym razie, także nie ma tragedii.

 

Porządnego tzn SLS 65C, Tattu 75/95C, AceHe 75C, . Niestety pospolite chińskie pakiety mogą długo nie pociągnąć 30C...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylony schną po malowaniu a na stole modelarskim montaż rakiet R-37. Miło tak pracować gdy zza okna dociera już od 2 godzin dźwięk silników z bazy w Krzesinach. Dzisiaj nad Poznaniem tylko Awacs, F-16, F-18, Rafale, Tornado... Ćwiczenia NTM 2018 - muzyka dla moich uszu.

post-10327-0-78190000-1526662881_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylony przygotowane do podczepienia uzbrojenia- widoczne blaszki z nożyka modelarskiego, które mocno będą trzymać magnesy neodymowe przyklejone do rakiet itp. Warto zbierać stare pisaki lub pojemniki po tuszach od rzęs ????. Dobrze nadają się na zbiorniki, zasobniki. Ale o tym w kolejnych postach.

 

post-10327-0-18951700-1527106975_thumb.jpg

 

post-10327-0-16207500-1527106993_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą rakiety? ;)

Bardzo fajnie i szybko robi się rakiety z wałków balsowych, na wiertarce. Pilnik, papier ścienny. Dokleić na CA stateczniki z płytki balsowej.

Pomalować i mamy oryginał z R-73 czy R-77. Bomby też się da tą metodą zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie był temat silnika i śmigła.

Mam dwa takie silniki w dwóch modelach , w obu są lewe śmigła APC 6x4 , i regulator 30A nie za bardzo daje radę, kiedys miałem zamontowany regulator 30A i jak nie korzystałem z pełnej mocy to było nawet OK, ale jak dałem ognia na max , to po krótkim czasie przestawał ciągnąć i wydawał taki dźwięk  iiiiiiii  uuuuu  iiiiiiiiii  uuuuuu iiiiiiiiii  uuuuuuu, jak karetka jadąca na sygnale, chwila odpoczynku i było znowu dobrze do puki nie dałem pełnej mocy.

Teraz mam do tych silników regulatory 40A i jest bardzo dobrze, i można latać na pełnej mocy od początku do końca akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.