Skocz do zawartości

Regulator bez programowania??


sub_er
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Buduję, a przynajmniej próbuję zbudować ROV-a. 

Sterowanie za pomocą arduino i napęd bezszczotkowy, chińscy przyjaciele przysłali regulatory i tutaj pojawia się problem.
Nie posiadam aparatury ani doświadczenia z silnikami bezszczotkowymi i regulatorami do nich, proszę zatem Was o pomoc w uruchomieniu.

Mam regulatory, model marki "chińczyk":), po podłączeniu do arduino mogę jedynie posłuchać jak silnik robi "beep" w różnych konfiguracjach:(
Próbowałem różnych programów i żaden nie działa dobrze. Silnik nie rusza albo na niektórych ewentualnie chwile się obraca, ale wystarczy dotknąć silnika żeby się zatrzymał, kompletny brak mocy.

1 Czy można używać sterownika bez jego programowania, na ustawieniach fabrycznych? - nie potrzebuję miękkich startów itp. tylko obroty prawo/lewo po naciśnięciu przycisku A/B. 

 

2 Jak wyłączyć procedurę programowania regulatora? Czy muszę to robić przy każdym uruchomieniu??

2 Czy to że zasilam regulator nie z pakietu, a zasilacza 9v 3A może być problemem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

witam.

Regulatory do poprawnej pracy potrzebują impulsy 1-2 ms. Są to standardowe impulsy z odbiornika RC do sterowania reglami lub serwami.

Jeżeli to są regle dwukierunkowe to aby wystartował potrzebuje imp. 1,5 ms. - zero obrotów.

Jeżeli regle jednokierunkowe to do startu imp. 1ms. - zero obrotów.

Jeżeli takich impulsów nie wygenerujesz z arduino to raczej silnik nie zadziała.

Silnik pika bo regulator nie dostał odpowiednich impulsów i program nie wystartuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.