Skocz do zawartości

I-16 z podkładów, rozpiętość 2 m


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli  nie oglądaliście, to szczerze polecam serię kilkunastu filmów autorstwa modelarza z Rosji- budowa od podstaw, aż do oblotu modelu I-16, obiektu przecież niezbyt łatwego z samego w sobie. Pewnie ortodoksyjni makieciarze powiedzą że to tylko pianka, że za wolno lata, ale z mojej strony- pełne uznanie. Autor ma też na koncie inne udane modele podobnej wielkości. Link do filmu z oblotem: https://youtu.be/1duR8DVFxLo oraz link do wątku na forum rcgroups: https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?2954867-RC-model-I-16-made-of-foam-plastic

post-3566-0-70418800-1511169392_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bardzo ładna półmakieta, widać że ma rękę. Fajny sposób na stworzenie skrzydła, za to foremniki na kadłub to dość pracochłonne podejście. Przy oblocie jedna rzecz zwróciła moją uwagę, podpinanie aku zaraz pod śmigłem.. z jednej strony rozumiem że model o takim układzie musi mieć napakowane wszystko najlepiej na śmigle bo inaczej to kiepsko z wyważeniem, z drugiej strony nie chce myśleć co by było gdyby na gazie był rewers.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, i oryginał i model są dość specyficzne. Technologia i to całe oprzyrządowanie do kadłuba faktycznie pracochłonne, ale usprawiedliwieniem jest to, że to ma być w założeniu powtarzalna sprawa. Autor na zapytania czy da radę kupić taki kit u niego, odpowiada pozytywnie- czyli oprzyrządowanie, jak to w produkcji seryjnej- ma sens. Oglądając serial z I-16 youtube podpowiada inne filmy tego autora, z Jakiem-3, Jakiem-52 i AN-em 14. Te modele były wykonywane z bardziej "jednorazowym" podejściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już nie z podkładów, ale dalej z pianki. Aleksiej Z. rozpoczął nowy cykl pod tytułem (wolne tłumaczenie) "Model samolotu I-16 Tetris."

Tym razem jako główny materiał konstrukcyjny płyty twardego XPS(?) grubości 100 mm z których klei kostki i formuje(wycina) gorącym drutem.

Technologia podobna jaką stosował przy budowie Jak 3.

Link do pierwszego odcinka: 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym on to klei???

Technika klejenia (smarowanie przezroczystego kleju, rozprowadzanie, potem podsuszanie) wskazuje na użycie zwykłego kleju polimerowego do styropianu.

Ja też tak kleję - ale z pominięciem wymuszonego suszenia. Pozostawiam do naturalnego wyschnięcia "pyłosuchego" i wtedy dopiero ściskam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.