Skocz do zawartości

Mocowanie skrzydeł do kadłuba


TomekP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym Was zapytać o praktyczne doświadczenia z mocowania skrzydeł do kadłuba w modelu szybowca. Składam obecnie model Mefisto firmy Blejzyk i jestem na etapie wklejenia nakrętek mocujących skrzydło od strony kadłuba. Czy wystarczająco wytrzymałe będzie przyklejenie do sklejkowych wzmocnień zwykłych nakrętek M4 na żywię z mikrobalonem, czy odpowiednie będą raczej tylko nakrętki kłowe? Trochę mało miejsca jest w środku i wydaje mi się, że dwie nakrętki kłowe z kołnierzami obok siebie mogą się nie zmieścić. Ewentualnie, żeby obciąć część kołnierza i wtedy próbować zmieścić dwie nakrętki tego typu. Będę wdzięczny za wasze opinie.

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

tylko kłowe

 

 

Klowe oczywiscie bardzo pewne ale w mniejszych modelach Artur'a Blejzyk moga sie nie zmiescic w kadlubie.

 

 

Nie tylko kłowe, czasem warto coś zmienić ;) .

Korzystałem wielokrotnie zamiast metalowych nakrętek kłowych z takich ,z tworzywa

http://www.nastik.pl/sruba-plastikowa-gniazdo-p-1422.html

 

 Do modelu Artur'a powinny byc dolaczone nakretki podobne do tych, ktore proponuje Rafal.  Sprzedawalem modele Artur'a w Australii przez dluzszy okres czasu i zrobilem dla siebie 4-5 jego modeli.  Nakretki dzialaly dobrze, nigdy sie nie odkleily. W wiekszych modelach (First+ etc) stosuje sie je tez do mocowania statecznika.  Nakretki wklejalem na klej cyano (SuperGlue) po uprzednim posmarowaniu gwintu np kremem do rak.  Nie mam juz tych czesci ale tutaj jest zdjecie tej nakretki w ogonie First+.

post-12308-0-56820200-1511854945_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju,

 

do modelu były dołączone nakrętki, jednak dwie z nich to M4, a dwie prawdopodobnie M3. Skrzydło od Mefisto wymaga przykręcenia na 4 śruby M4 i stąd moje pytanie. Szkoda zachodu z dosyłaniem brakujących 2 szt. nakrętek, dlatego szukam zamiennika, który mogę dokupić lokalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu nakrętek jakichkolwiek wkręć gwintownik M4 lub stalową śrubę i dokładnie wyczyść gwint. Śruby do mocowania skrzydeł zawsze przepuść przez narzynkę M4 lub jak nie masz to przez stalową nakrętkę by zarys gwintu był ostry. Noś ze sobą jakieś cóś by łatwo wykręcić lub wkręcić na wylot urwaną śrubę plastikową .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.