Skocz do zawartości

Odrzucenie dolnego stopnia. Czy to zadziała?


Paweł_Konstruktor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chodzi mi po głowie ostatnio pomysł budowy rakiety dwustopniowej. Wpadłem na pewien pomysł odnośnie rozdzielenia stopni i uruchomienia mechanizmu powrotnego dolnego stopnia. Mianowicie:

 

Tekturowa rurka, w której jest wciśnięty silnik I stopnia, przechodzi przez cały stopień, a od góry jest w nią wciśnięta analogiczna rura II stopnia. Do tego, na dole wokół tej rurki w kadłub wciśnięta jest ,,miska" z dziurą na w.w.rurę, w której siedzi taśma hamująca. Nad ,,miską" jest wręga z czterema otworami połączonymi za pomocą kolanek gazowych z centralną rurą silnikową. W tejże rurze pociągnięty jest między silnikami I i II stopnia bardzo szybko palący się lont. Kiedy silnik I stopnia się wypali, jego podsypka odpali w.w. lont, a powstałe w rurce silnikowej i kolankach gazowych ciśnienie wyrzuci ,,miskę" z taśmą hamującą. Kiedy lont błyskawicznie przeniesie ogień na silnik II stopnia, a ten zacznie działać, jego ciąg wspomagany przez taśmę hamującą I stopnia spowoduje rozdzielenie stopni.

 

Jest tylko jedno ale: czy to będzie działało?

 

Pozdrowienia,

 

Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.