Skocz do zawartości

Yak 55 M Crack- Firmy Rc-Factory


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Podwozie w tych modelach jest jakoś z wzmocnieniami wklejane, czy tak po prostu przeciągnięte przez otwór i sklejone? Ogólnie fajne modeliki do fikołków, chyba też sobie sprawię :)

Podwozia jeszcze nie montowałem. Wygląda na to że jest tylko przez styropian, ale ma boczne wzmocnienia przyklejanie do boków. Zrobię fotkę jak się za to zabiorę.

Model łatwy w montażu, no może poza ogonem, robię dwa równolegle i chyba dwa błędy :-)  mam nadzieję że się wytrymuje a jak nie to cięcie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie bo już kończę dwa YAK-i i mam pytanie.

Można prosić o fotki z montażem akumulatora ?

Pomysł mam tylko od góry, poprzez zrobienie otworu na wymiar akumulatora, a możne coś innego ?

No i z moim dużym wyposażeniem wyszło mi 235g bez akau, które wg danych producenta ma 59g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na rzepa, z możliwością regulacji przód.... tył, w razie potrzeby

A przy takim ułożeniu nie ma tendencji do skrętu czy przewrotu w prawo ?

 

Mam jeszcze jedno pytanie, bo dzisiaj założyłem odbiorniki i resztę i teraz sprawa środka ciężkości.

Instrukcja podaje że od czoła do SC ma byc 21 cm, czy tak robiliście ?

Mój silnik CF2822 jest dość ciężki, do tego regulator i jak tak biorę to akumulator muszę dać daleko z tyłu co bardzo mi się nie podoba no i technicznie też lipa.

Czy 21 cm to nie za daleko ?

post-20890-0-84764500-1523811498_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kurcze,wczoraj nareszcie udało mi się oblatać yaczka.Miałem z nim problemy jak diabli,chodzi mi tutaj głównie o dobór śmigła do zasilania. :wacko:

W ostateczności zastosowałem pakiet 2s 500mAh,do tego śmigiełko gws 8x4....i jest w miarę dobrze,czyli ładnie poleciał,chcę jeszcze sprawdzić śmigiełko 8x6,zobaczę czy będzie lepiej...Chcę też sprawdzić zasilanie 3s i śmigiełka GWS-5x3....6x3.

Filmiku nie mam,brak operatora,ale gdy mi się uda kogoś dorwać filmik będzie...  :)

Przy pakiecie 2S 500mAh chcę sprawdzić jeszcze to śmigiełko.....  http://allegro.pl/smiglo-apc-8-x-3-8-sf-slow-flyer-szare-i6620496384.html

post-8470-0-23935800-1526223228_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr,.dlaczego nie wpuścisz silnika głębiej w kadłub na sklejkowym łożu chociażby z owocówki, silnik byłby mnie podatny na uszkodzenia.

post-3422-0-97813400-1526276757_thumb.jpg

post-3422-0-97875000-1526277755_thumb.jpg

U mnie to łożę, na jego średnicy ma dodatkowe 4  6-cio m/m "wypustki "  które wchodzą w pionowe i poziome elementy " dziobu" na zwykły Uchu-por i wzmacniają mi cały punkt mocowania silnika. co możesz wykonać to bez trudu. Wyważanie będzie łatwiejsze.

Jarek

Na zdjęciu nie widać podkładki która mi robi skłon i wykłon, ale to jest krążek 3m/m balsy zeszlifowany do klina i doklejony do łoża  na godzinę między 7 a 8 najcieńszym punktem i nie potrzebował model żadnych poprawek.Dronowe śmigło 6/5"  i pakiet 0.5mAh.

Podobnie na E-maxie rozmieszczenie gratów mam tak jak na zdjęciu i śmigło 7/6"

post-3422-0-51100900-1526278229_thumb.jpg

U mnie to tak zdaje egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr,.dlaczego nie wpuścisz silnika głębiej w kadłub na sklejkowym łożu chociażby z owocówki, silnik byłby mnie podatny na uszkodzenia.

Pomysł dobry, także zawsze będzie jeszcze czas na przeróbki.

Tutaj podczas grila, trochę wiatru no i C2H5OH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.