Skocz do zawartości

Problemy z wznoszeniem


BartekSta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadł mi w ręce heli elektryczny S-IDEE v912 bez akumulatora. Wsadziłem do testu 2s 450mah 25c ale heli unosi się dosłownie kilka cm nad ziemię. Fabrycznie był tam aku o większej pojemności i 30c. Czy problemem może być aku czy raczej coś grubszego? Generalnie wczoraj wzniósł się na wysokość piętra i polatał ale krótko (mała pojemność) a dzisiaj po naładowaniu aku mimo gazu na max bardziej pęłza niż lata.

A tutaj filmik:

https://photos.app.goo.gl/YCHJ3wr2QWyJ66Aj2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W tego typu śmiglakach skok łopat jest stały i wznoszeniem / opadaniem steruje się poprzez zmianę obrotów silnika. Jeżeli heli nie wznosi się oznacza to, że obroty wirnika nośnego są za małe. Trzeba szukać przyczyny w silniku, ewentualnie w przeniesieniu napędu ( obluzowanie piniona, koła zębatego ) ewentualnie pakiet lub regulator. Warto też sprawdzić jak w takim modelu przeprowadza się kalibrację przepustnicy i czy w ogóle jest tu taka opcja. Bo być może coś ogranicza obroty silnika. Jeżeli to silnik szczotkowy warto sprawdzić czy szczotki się nie kończą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłes wczoraj po lądowaniu parametry napięciowe pakietu? Jakie było napięcie pod obciążeniem? Może chociaż napięcie po lądowaniu? Napięcie startu ładowania?

Może za szybko podłączyłeś do ładowania, albo za bardzo go wydrenowałeś i jednak może to być wina pakietu?

Ja ostatnio miałem taki przypadek - pakiet 2200 wystarczył na 40sek lotu quadem i ledwo udało mi się wrócić z alarmem. Pozostałe takie same pakiety starczaja mi na 6-8 minut w quadzie lub ok 11 w samolocie acro. Ten wyładował się do 2.6 na jednej celi i teraz naładowany trzyma bardzo krótko.

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet po locie ma 8.9. Zamówiłem 900mAh 30c zobaczymy. Postaram się wymontować silnik (ciekawe czy poskładam to potem).
Tak helikopter to używka.

aparatura:
ea220d6989c2c6388c811d5c57848591.jpg

To jest ten helik:



Na rcgroups znalazłem że silnik to: jr-380m

https://pl.aliexpress.com/item/High-Quality-WLtoys-V912-V915-4CH-RC-Helicopter-Parts-Main-Motor-V912-14/32323302974.html

 

chyba że uda się dostać coś w Polsce co podejdzie, ale zupełnie nie wiem co to za motor i jakie ma parametry.

A chciałem w święta polatać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.9V dla pakietu 2s?

Po lataniu?

A nic się nie pali wokół przy tym napięciu? Dom, osiedle itp?

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Hahaha no nie wyspany jestem dom stoi i nie spalony :)

Aku naładowany był do 8.4 po ok 5min. podskoków po trawniku miał 7,9 oczywiście :)

 

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet po locie ma 8.9. Zamówiłem 900mAh 30c zobaczymy. Postaram się wymontować silnik (ciekawe czy poskładam to potem).

Tak helikopter to używka.

 

aparatura:

ea220d6989c2c6388c811d5c57848591.jpg

 

To jest ten helik:

 

Na rcgroups znalazłem że silnik to: jr-380m

https://pl.aliexpress.com/item/High-Quality-WLtoys-V912-V915-4CH-RC-Helicopter-Parts-Main-Motor-V912-14/32323302974.html

 

chyba że uda się dostać coś w Polsce co podejdzie, ale zupełnie nie wiem co to za motor i jakie ma parametry.

A chciałem w święta polatać :)

To z linka to silnik od WL Toys i w PL też taki kupisz. To silnik szczotkowy. Pakiet i tak Ci nie zaszkodzi kupić drugi. Lepiej mieć dwa trzy i wymieniać po kilku minutach lotu niż drylować jeden żeby jak najdłużej latać. Lipo tego nienawidzą. Staraj się latać do 3,8 V / celę mierzone po ostygnięciu pakietu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z linka to silnik od WL Toys i w PL też taki kupisz. To silnik szczotkowy. Pakiet i tak Ci nie zaszkodzi kupić drugi. Lepiej mieć dwa trzy i wymieniać po kilku minutach lotu niż drylować jeden żeby jak najdłużej latać. Lipo tego nienawidzą. Staraj się latać do 3,8 V / celę mierzone po ostygnięciu pakietu. 

Mam już brzęczka do ostrzegania o niskim napięciu, akumulator nowy większy już idzie. Problem tylko z dostępnością silnika w PL, pozostaje ściąganie od majfrendów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już brzęczka do ostrzegania o niskim napięciu, akumulator nowy większy już idzie. Problem tylko z dostępnością silnika w PL, pozostaje ściąganie od majfrendów.

To sobie przy okazji weź kilka suwenirów na zapas. Jedna paczka. Ceny niższe niż w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zamówiony silnik, wyczytałem że podchodzi silnik z F45 a jest znacznie trwalszy, do tego radiator na silnik. Teraz tylko czekać... Jest czas na rozebranie śmigłowca, dostanie się do silnika i zobaczenie co tam w nim padło... ale to po testach na nowej baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj przyszły graty z Aliexpress. Główny silnik wymieniłem. Okazało się, że stary był już otwierany i pewnie reanimowany.

fe1e66e35ce4232ad094f91dcf5fde6b.jpg

Co jeszcze się okazało a czego wcześniej nie zauważyłem, tylny silnik przerywa jak poruszam helikopterem, więc też idzie do wymiany. Niebawem oblot.

bb4def5d2c7a02872cd064f6b3a24464.jpg

 

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sinik ogonowy wymieniony... Dzisiaj odbył się próbny lot, helikopter wymaga jeszcze regulacji bo od razu chce lecieć do przodu i przechyla się na bok... ale ważne że się wznosi i da się sterować.
jako kompletny początkujący, nie zwróciłem uwagę, że w nowym silniku odwrotnie jest + i - we wtyczce i na początku wkurzyłem się bo znowu się nie wznosi ;)

Teraz tylko trening, trening i jeszcze raz trening :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.