Skocz do zawartości

M-33 Mikro


rajaner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego, co tutaj czytalem to do 100g to sa mikrusy, model ma 60 cm rozp. To tak z waga gdzies sie zmieszcze w 80g Jak wroce do domu to zamieszcze pelna relacje.☺

Przepraszam.

Ale tak na oko sugerowałem się pudełkiem zapałek I tak jakoś mi wyszło.

Załóż relację bo wiem że będzie bardzo ciekawa. Przypuszcza że wiem co to za model się szykuje

ale nie będę uprzedzał faktu. Jeżeli mam rację potwierdzę lub przyznam się do błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Fajnie, że "klub" się powiększa i o to właśnie chodzi! :) Co do "starej sitwy mikrusowej" (Andrzej [rajaner], Andrzej [jędrek], Wojtek [safari28] ), można mieć pewność, że jeszcze niejedno nam tutaj zademonstrują, a póki co życzmy jędrkowi żeby jak najszybciej doszedł do pełnej sprawności fizycznej po wymianie "łożysk w podwoziu" na nowszy model  ;)  (o czym sam pisał w innym wątku: TUTAJ) i oby szybko mógł powrócić do ulubionego hobby!

 

Z mikrusami kłopot jest taki, że nie za bardzo jest gdzie nimi latać. Pogoda lotna dla nich to może 5-10% bezwietrznych wieczorów. Albo hala - a jak hala to trzeba płacić za wynajem, kiedyś szkoły nie miały z tym problemów - za dzieciaka szalało się balsianymi gumówkami w podobnej skali. Obecnie albo 200/h albo są inni chętni...

 

To fakt, że natura może sporo namieszać w przypadku maluchów, ale podobnie jest obecnie z modelami w skali makro tyle, że ze względu na obowiązujące od paru lat restrykcyjne przepisy dla modelarzy lotniczych (złagodzone w 2016 o małe modele do 0,6kg wagi). Nie każdy ma takie możliwości, że wychodzi z chałupy na własne pole w strefie G (a tam nie ma kolizji ze strefami mniejszych, czy większych ograniczeń) gdzie może sobie polatać swobodnie i bez konieczności ustalania tego faktu z kimkolwiek na parę tygodni wcześniej! Wiem, wiem, że większość ma te przepisy daleko w d....  :P  (świadczą o tym odpowiedzi w wątkach, gdzie poruszałem problemy prawne związane z modelarstwem), a pewnie jest wielu takich (szczególnie "młodych", niekoniecznie wiekiem, np. powracających po latach do hobby, jak właśnie ja), którzy mogą nie mieć nawet pojęcia o istnieniu obecnie sporych ograniczeń dla modelarzy lotniczych.

 

Patryk czekamy na relację w oddzielnym wątku. Domyślam się (podobnie jak Andrzej [rajaner]) co to będzie, ale cicho sza.  B)  (chyba "jakiś czas temu" rozmawialiśmy na ten temat?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jednak małe jest piękne ... może w zimę popełnię jakąś taką konstrukcje widziałem w chinach takie ultra lekkie serwa. Teraz jest projekt Cessna i chyba bedzie wirnikowiec ale jeszcze nie wiem. Problemem jest brak wycinarki CNC ( albo jakiejkolwiek ) do styroduru. No zobaczymy co dalej będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.