Skocz do zawartości

Jak dobrać pojemność aku ?


hornet2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zależy jak dobre masz aku i silniki i z jakim zapasem.

 

Może w ogóle się nie uniesie ?  Może po minucie  napięcie siądzie na tyle, że nie wystarczy mocy do zawisu cięższego modelu ?  A może i silnik i aku spoko dadzą radę i czas lotu zmniejszy się tylko o konieczny większy pobór prądu do lotu cięższego modelu ?  Wszystko zależy jak "twardy" jest pakiet  -i ile traci napięcia i pojemności przy większym obciążeniu...

 

Jeśli pakiet spoko daje 50- 60A a prąd z powodu większej wagi modelu  wzrośnie PRZYKŁADOWO z 15 na 20A to czas lotu spadnie proporcjonalnie.

 

Jeśli pakiet ledwie daje te kilkanaście A i ma znaczne spadki napięcia pod obciążeniem -to zasilanie zwyczajnie "się załamie" - po bardzo krótkim czasie napięcie siądzie poniżej punktu odcięcia  i "dupa blada"

 

 

Nigdzie nie jest podane C tych aku . Jedynie co pisze to Shida 7,4V   3200mAh  . Pytałem w HobbyWow to mi odpisali że 20C . Ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć . Nie wiem ? Może jakby spokojnie machało się lewym drągiem to czas byłby dłuższy ? Jak już wspominałem wcześniej ze stockowym wyposażeniem czas wyniósł ok. 13min . Z tym że z trzy razy dopierdzieliłem przez chwilę lewy drążek do góry na maxa . To i pobór prądu w tym czasie był maksymalny , prawie 30A . Przy spokojnym locie pobór wynosi pomiędzy 10 a 15A .

 

Nie wiem jak wygląda sprawa w kopterach ? Kiedyś gdy były tylko silniki szczotkowe przyjmowało się w samolotach ogólnie 100W na 1kg wagi . A teraz ? Może 200W na 1kg wagi np. dla takiego trenerka ? Na pewno dla "dronów"  ta moc musi być jeszcze większa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.