Skocz do zawartości

UGLY TWIN


Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszy raz kupiłem żywicę NOVOL.

Novol to tania żywica poliestrowa, która nie za bardzo się nowicjuszowi sprawdzi bo ma bardzo krótki czas pracy, max 5-10 minut z tymi utwardzaczami, które dają w sklepach.

Dodatkowo jest gęstsza i słabo przesącza tkaninę. Nie mówiąc już o tym, że po 15 minutach pracy w tym smrodzie można zobaczyć smerfa wyskakującego z szuflady albo nie trafić w schody schodząc z piętra  :D . Ponadto powierzchnia wyrobu się lepi od resztek niespolimeryzowanej żywicy i trzeba to potem zmywać intensywnie przed malowaniem. Tego można używać co najwyżej do naprawy uszkodzonego kajaka, karoserii trabanta a u nas w modelarstwie na wypełniacz do form po zmieszaniu  z piaskiem. 

Havel jest drogi jak szlag.Wiem bo troche łudek FSR zrobilem w primson-composites masz o 30% taniej

Potwierdzam. Gość mieszka 2 kilometry ode mnie i ma dobre produkty w dobrej cenie.  Nie robi też problemów z zakupem małych ilości. Notabene niektóre z produktów kupuje od niego hurtowo Havel i konfekcjonuje u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novol to tania żywica poliestrowa, która nie za bardzo się nowicjuszowi sprawdzi bo ma bardzo krótki czas pracy, max 5-10 minut z tymi utwardzaczami, które dają w sklepach.

Dodatkowo jest gęstsza i słabo przesącza tkaninę. Nie mówiąc już o tym, że po 15 minutach pracy w tym smrodzie można zobaczyć smerfa wyskakującego z szuflady albo nie trafić w schody schodząc z piętra :D . Ponadto powierzchnia wyrobu się lepi od resztek niespolimeryzowanej żywicy i trzeba to potem zmywać intensywnie przed malowaniem. Tego można używać co najwyżej do naprawy uszkodzonego kajaka, karoserii trabanta a u nas w modelarstwie na wypełniacz do form po zmieszaniu z piaskiem.

 

Potwierdzam. Gość mieszka 2 kilometry ode mnie i ma dobre produkty w dobrej cenie. Nie robi też problemów z zakupem małych ilości. Notabene niektóre z produktów kupuje od niego hurtowo Havel i konfekcjonuje u siebie.

Jako nowicjusz w budowie modelu z tartaku, zasięgałem porad kolegów modelarzy, oj różne były porady na temat żywicy. Wybrałem NOVOL. I powoli zaczynam zgadzać się z bardziej doświadczonymi modelarzami. Potwierdzam NOVOL po wyschnięciu klei się, robiłem wzmocnienia na sterach i myślałem, że coś źle zrobiłem... aceton na ściereczkę i było ok...

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako miłośnik silników Enya musisz trzymać poziom !  Żadnych poliestrów z Castoramy  :P  (żarcik)

 

Tylko co z tego , ze mam takie WSPANIALE zywice , maty i utwardzacze , jak ja o tym zielonego pojecia nie mam  :wacko:

Musze WYKUC na pamiec Krzysia tutoriale z budowy RWD 22 i innych jego cacek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co z tego , ze mam takie WSPANIALE zywice , maty i utwardzacze , jak ja o tym zielonego pojecia nie mam :wacko:

Musze WYKUC na pamiec Krzysia tutoriale z budowy RWD 22 i innych jego cacek.

Zapodaj linka z budowy RWD, też chcę się nauczyć...

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki zakrecone na "zicher" , serwo lotek i lotki gotowe , przewody zarzenia poprzeciagane , polutowane i podlaczone , pozostaje zrobic jakas madra konsole na centroplacie ( na czesci ktora bedzie "przykryta" kadlubem ) i pomontowac tam odbiornik , modul zarzenia i uporzadkowac przewody tak , aby centroplat ( po podlaczeniu zasilania odbiornika i pakietu zarzenia ) mozna bylo odpalic bez reszty modelu w celu wyregulowania obrotow . Taki mam plan .Pozniej tylko podlaczyc serwa kierunku i wysokosci zakrecic na to kadlub , podlaczyc pakiet , wywazyc i LATAC !!!

post-6937-0-89473900-1552840458_thumb.jpg

post-6937-0-40900500-1552840471_thumb.jpg

post-6937-0-56639500-1552840483_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ma kabinki i pilota i masek silnika...

 

Ziomal , cos sie tak tych oslon i kabinki przyczepil ?  :D  :D  :D  To NIE JEST zadna makieta .

 

No OK ; MAKIETA BRZYDOTY !!!

 

Smigla beda te czarne. Czekam na TO : https://modelemax.pl/pl/kolpak-nakretka/12226-miracle-kolpak-nakr--1-4-28-z-kolni-er-zem.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.