Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak odpowiadac z cytatem?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 mr.jaro

mr.jaro
  • Modelarz
  • 1756 postów
  • SkądHannover
  • Imię:Jarek

Napisano 15 styczeń 2018 - 14:11

Dawno tu nie zagladalem, wiec moze dlatego wylecialo mi to z postarzalej juz glowy.
Kombinuje juz od pol godziny, jak odpowiedziec z cytatem i nic. Naciskam "cytuj", potem "odpowiedz z cytowanym postem" a cytatu jak nie widac, tak nie widac. Co robie nie tak, jak trzeba?
Dziekuje.

Dawno tu nie zagladalem, wiec moze dlatego wylecialo mi to z postarzalej juz glowy.
Kombinuje juz od pol godziny, jak odpowiedziec z cytatem i nic. Naciskam "cytuj", potem "odpowiedz z cytowanym postem" a cytatu jak nie widac, tak nie widac. Co robie nie tak, jak trzeba?
Dziekuje.

Aaa, juz wiem. Trzeba wylaczyc Tryb BB-Code, wowczas cytowanie funkcjonuje. Tyle, ze znika mozliwosc formatowania znakow i tekstu. Wszyscy tak maja, czy tylko ja?
  • 0

#2 czarobest

czarobest
  • Modelarz
  • 567 postów
  • SkądŁódź
  • Imię:Czarek

Napisano 15 styczeń 2018 - 16:25

Dziekuje.

Aaa, juz wiem. Trzeba wylaczyc Tryb BB-Code, wowczas cytowanie funkcjonuje. Tyle, ze znika mozliwosc formatowania znakow i tekstu. Wszyscy tak maja, czy tylko ja?

U mnie wszystko jest normalnie tj. nie muszę zmieniać trybu BBCode, bo chyba chodzi Ci o zmianę trybu, a nie wyłączanie? Bo nie widzę takiej możliwości, zresztą nie działał by chyba wtedy cytat :).

Z jakiej przeglądarki korzystasz? Może nieaktualna? Ewentualnie może masz jakieś rozszerzenia, które mogę coś blokować.

Jest też jakaś opcja, że masz to zablokowane przez administratora. Widzę, że masz w profilu "Nowy użytkownik" może w tym przyczyna :).

• 0

#3 mr.jaro

mr.jaro
  • Modelarz
  • 1756 postów
  • SkądHannover

Napisano 15 styczeń 2018 - 16:56

Dzieki. Tak, chodzi o przelaczenie.

W biurze (bo akutat stad probowalem) mam Internet Explorer (ktory stanowi moim zdaniem srednia katastrofe) na Windows 7 64 bit. Bez rozszerzen i kombinacji, bo Firewall mamy na serwerze z linuxem. Zobacze w domu - tam mam Firefox (ktory jest calkiem w porzadku), ale za to na Windows 10 (ktory z kolei stanowi juz duza katastrofe). Administrator nic nie blokuje, bo takowego nie mamy i wszystko z tym zwiazane na mojej glowie jest, a ja tez nie przypominam sobie, bym cos blokowal.

Zeby z gory wyprzedzic ewentualne pytania - w zasadzie jestem zwolennikiem linuxa, ale ze wzgledu na uzywane zawodowo oprogramowanie zmuszony jestem do pozostawania przy Windowsie, a poniewaz ostatnio prywatnie zmienilem Notebook, musialem ze zgrzytem zebow zrezygnowac z Windowsa 7 (nad ktorym dawalo sie znakomicie zapanowac) i przerzucic sie na Windows 10 (ale przyjazni z tego nie bedzie).

Skad ten "Nowy uzytkownik" w moim profilu, pojecia nie mam. Na Forum zarejestrowany jestem juz od lat, co mozna rozpoznac po liczbie postow. Tyle, ze dluzszy czas tutaj nie zagladalem, bo czasu mam, jak na lekarstwo. Sam za bardzo tego nie rozumiem, wiec moze ktos z moderacji sie odezwie...

• 0

#4 czarobest

czarobest
  • Modelarz
  • 567 postów
  • SkądŁódź
  • Imię:Czarek

Napisano 15 styczeń 2018 - 17:21

Chodziło mi o administratora na forum :).

Explorer to faktycznie niezbyt fajna przeglądarka :), ale do Windowsa 10 - mam darmową pełną wersję od szkoły, wiec żal nie spróbować - się przekonałem i nie sprawia mi problemów.

"Nowy użytkownik" może wynikać z tego, że posiadałeś konto przed wprowadzeniem akceptacji użytkowników przez powitalnie (nie wiem jak kiedyś było, bo jestem dopiero tutaj od dwóch lat, ale tak przypuszczam). Ale tak jak napisałeś trzeba poczekać na moderatorów lub administratora :)

EDYCJA: Sprawdziłem u siebie na Explorerze i jest tak jak piszesz. Nie pojawia się nic jeśli jesteśmy w trybie domyślnym BBCode, dopiero po przestawieniu pojawia się jakiś tekst, ale możesz potem znowu zmienić tryb BBCode i wyświetla się normalnie cytat i można sobie edytować tekst graficznie :).

• 0

#5 mr.jaro

mr.jaro
  • Modelarz
  • 1756 postów
  • SkądHannover

Napisano 15 styczeń 2018 - 19:31

EDYCJA: Sprawdziłem u siebie na Explorerze i jest tak jak piszesz. Nie pojawia się nic jeśli jesteśmy w trybie domyślnym BBCode, dopiero po przestawieniu pojawia się jakiś tekst, ale możesz potem znowu zmienić tryb BBCode i wyświetla się normalnie cytat i można sobie edytować tekst graficznie :).

O, w Firefox wszystko cacy, wiec problem jest w jakis sposob zwiazany z Internet Explorer. Wyglada na to, ze to taka sama katastrofa, jak Windows 10. Ja jestem spokojnym czlowiekiem, ale tego ostatniego wprost nie znosze. Wprawdzie potrafie go okielznac, ale kosztuje to znacznie wiecej zachodu, anizeli w Windows 7, gdyz wynika z "konstrukcji" systemu majacej w kazdej chwili zapewnic MS i NSA (bog wie komu jeszcze) dostep do naszych danych. To nie paranoja z mojej strony, ale nie lubie tego. Owe mechanizmy daja sie wprawdzie wylaczyc, ale czesc z nich jedyniee do kolejnego update, po ktorym owa "zabawa" zaczyna sie od nowa. Ksiazke moznaby na ten temat napisac.

W kazdym razie dzieki przynajmniej za chec pomocy.

• 0

#6 mr.jaro

mr.jaro
  • Modelarz
  • 1756 postów
  • SkądHannover

Napisano 16 styczeń 2018 - 14:10

Ksiazke moznaby na ten temat napisac.

Poradzilem sobie rezygnujac z Internet-Explorera na korzysc Firefoxa. Teraz wszystko :) cacy, bo cytat sie pojawia i format pisma mozna zmienic, a nawet te smieszne, zolte mordki dodac: :D

• 0

#7 robertus

robertus

Depronowe Siły Powietrzne

• Modelarz
  • 10980 postów
  • SkądJelcz-Laskowice
  • Imię:Robert

Napisano 20 styczeń 2018 - 19:51

Mi brakuje cytowania selektywnego. Zaznaczam tekst i klikam cytuj i do cytatu wchodzi tylko ten zaznaczony kawałek.

Bardzo by ułatwiło odpowiadanie do konkretnej fraz z kilku postów.

• 0

#8 mr.jaro

mr.jaro
  • Modelarz
  • 1756 postów
  • SkądHannover

Napisano 21 styczeń 2018 - 22:35

Mi brakuje cytowania selektywnego. Zaznaczam tekst...

Cytowany tekst daje sie edytowac i wybrane fragmenty w razie potrzeby kopiwac. W tym celu trzeba przelaczyc Tryb BBCode.

...i klikam cytuj i do cytatu wchodzi tylko ten zaznaczony kawałek.
Bardzo by ułatwiło odpowiadanie do konkretnej fraz z kilku postów.

Nie jest to rozwiazanie idealne, ale funkcjonuje.

• 0

#9 robertus

robertus

Depronowe Siły Powietrzne

• Modelarz
  • 10980 postów
  • SkądJelcz-Laskowice
  • Imię:Robert

Napisano 22 styczeń 2018 - 00:28

Tak robię, ale jest to dość upierdliwe :)

• 0

#10 mr.jaro

mr.jaro
  • Modelarz
  • 1756 postów
  • SkądHannover

Napisano 22 styczeń 2018 - 15:36

Tak, to jest faktycznie upierdliwe.

Po czasie wpisu widze Robercie, ze Tobie podobnie jak mnie, czasu na spanie braknie.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych