Skocz do zawartości

Naze32 REV6 i minimOSD


marijuz2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z podłączeniem minimOSD do mojego Naze32 po UART1. Po uruchomieniu widać obraz z kamery, potem widać powitalne napisy OSD, wyświetlają się nawet "przyrządy", ale są całkiem nieruchome i głuche na wszelkie ruchy drona. W dodatku po chwili napis 

"DISARMED" zaczyna wyświetlać się naprzemiennie z napisem "NO DATA". Na Naze32 zapalają się jednocześnie dwie diody - czerwona i zielona i kontroler lotu jest już zawieszony - nie reaguje na nic. Z ciekawości podłączyłem minomOSD do UART2 i wszystko zadziałało sprawnie, po napisach powitalnych wyświetliły się przyrządy i na bieżąco ukazywały zmianę orientacji drona. Problem polega na tym, że nie mam możliwości używania UART2 (mam aparaturę bez PPM). Chciałbym jeszcze zaznaczyć, że nie korzystam jednocześnie z UART1 i portu USB ani z tego wyjścia do FrSky bo wiem że są połączone z UART1. Jak uważacie, co może być przyczyną?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam szczegółów, bo nie używam tego kontrolera, ale kiedyś próbowałem i o ile pamiętam doradzano użycie softserial:

 

http://intofpv.com/t-is-my-wiring-correct-naze32-rev-6-micro-minimosd-matek-pdb?pid=7550

 

a przy podłączaniu OSD do UART1 dać rezystor:

 

https://www.reddit.com/r/Multicopter/comments/4jkypa/micro_minimosd_setup_questions_softserial/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź :-)

 

Bardzo chciałem użyć softserial, ale niestety w moim przypadku to niemożliwe, ponieważ używam aparatury, która nie przesyła sygnału PPM. Sygnał z odbiornika idzie po szynie PWM, a przy takiej konfiguracji kontrolera lotu ustawienie softserial jest niemożliwe. Spróbuję z tym rezystorkiem na UART1, co prawda z tego co zrozumiałem on ma pozwalać na komunikację USB bez odłączania OSD od UART1, ale mimo to mam nadzieję że pomoże :-) Tak czy inaczej jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedź :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.