Skocz do zawartości

Eachine tx05 + Gogle VR D2 Pro pomożecie?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów modelarzy.

Niedawno nabyłem taki zestaw https://www.ebay.com/itm/Eachine-TX05-0-01-5-25-50-100-250mW-Switchable-w-OSD-AIO-5-8G-72CH-VTX-600TVL/232461775585?hash=item361fcd32e1:g:fiMAAOSwcexZntdg

oraz

https://avifly.pl/pl/gogle-fpv/gogle-eachine-vr-d2-pro---dvr-diversity-58ghz-800x400

Co prawda nadajnik jeszcze do mnie nie dotarł ale trochę gnębi mnie temat sparowania nadajnika i gogli.

Czuje że będe miał z tym problem ponieważ jest to mój taki pierwszy zestaw FPV.

Czy ktoś mógłby mi w skrócie napisać jak się za to zabrać? :)

Interesuje mnie również żeby w nadajniku z kamerką ustawić moc 250mW:)

Mam nadzieje że ktoś znajdzie chwilke żeby napisać parę słów...z góry dziękuje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie system RC. Nadajnik nadaje na jednym z wielu kanałów który sobie ustawiasz sam . Potem gogle ustawiasz aby odbierały ten sam kanał i juz. To tak jakbyś pytał jak słucha się radia FM w samochodzie: ustawiasz częstotliwość i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi...:)czyli rozumiem to w ten sposób: w nadajniku ustawiam obojętny jaki kanał i moc nadawczą a w goglach włączam skanowanie aby znaleźć ustawiony kanał tak? :) + jeszcze ustawiam goglach pal lub ntsc w zależności od nadajnika i wszystko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Skoro jest juz temat to mam pytanie.

Chciał bym spróbować czegoś nowego, do tej pory zabawiałem się modelami akrobacyjnymi i tylko ten kierunek  mnie interesował.

Ale od dłuższego czasu zastanawiam sie nad FPV, i mimo że nie miałem z tym do czynienia to wydaje mi sie ze jest to super fajna zabawa.

Niestety w tej dziedzinie jestem kompletnym nowicjuszem i mam kilka pytań.

Model raczej kupie gotowy , skrzydło bądź motoszybowiec, bez wyposażenia bo to akurat się znajdzie w modelarni.

Ale co dalej to nie wiem , jakie gogle? co jest ważne? na co zwracać uwagę? co jest istotne a co bez znaczenia?

I najważniejsze pytanie jak to jest z zasięgiem?

W opisie kamery Krzysztofa pisze że ma 400m zasięgu, o ile dobrze patrzę.

I te 400m na początek pewnie wystarczą bo z powietrza wszystko wygląda inaczej i w okolicy którą znam jak własną kieszeń, z powietrza w promieniu tych 400m pewnie sie i tak zgubię :).

Ale znając życie po nabyciu wprawy zechcę się wypuścić dalej i polatać w promieniu 3km , i właśnie to pytanie nie daje mi spokoju, co jest potrzebne aby można było odlecieć na 3 km i mieć zasięg i stabilny obraz? i jeszcze jak najniższym kosztem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 400m wystarczy kamerka i nadajnik. Powyżej 1km potrzebujesz autopilota.

No i trochę mocniejszy sprzęt nadawców odbiorcy - większa moc, lepsze anteny - np kierunkowe lub tracker. Pisałem już tutaj o tym kilkukrotnie.

 

http://pfmrc.eu/index.php/topic/71618-pływanie-alaaa-fpv/#entry700359

 

http://pfmrc.eu/index.php/topic/70218-partom-fpv-partom-fpv-12g-13g-8ch-800mw/

 

http://pfmrc.eu/index.php/topic/73109-mam-trochę-gratów-i-co-z-tym-zrobić/#entry700381

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Przemek za linki.

Przeczytane i po części zrozumiane.

Z tego co się zorientowałem w 400zł sie powinienem zmieścić.

I wygląda na to że się zdecyduję i spróbuję tej formy zabawy.

Ale koszty chciał bym trochę przyciąć.

Mianowicie na początek chciał bym zaoszczędzić na zakupie modelu, ale mam funcuba na emeryturze , nie latam nim juz od dawna jedynie wisi na ścianie.

Model jest w pełni sprawny, jedynie ma za duży silnik, bo ten który był kupiony specjalnie do funcuba uległ awarii, więc zamontowałem to co miałem na zbyciu , czyli silnik zasilany 4S i o ciągu 3kg.

Ale jak się okazało zepsuty silnik jest do naprawiania wystarczy zlutować kabelek i powinien być sprawny, nie pamiętam jaki to silnik jakiś emax, jest zasilany 3S i model na jednym pakiecie podczas spokojnego bujania sie tam i z powrotem latał około 25min.

Wydaje mi się się że na początek fun cub nie był by najgorszy, trochę pewnie od śmigła będzie drażnił efekt żaluzji , ale może po części się przyzwyczaję , a jak mi się bardzo spodoba to kiedyś zmienię model na coś co nie ma śmigła w kadrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latać dookoła głowy możesz dowolnym modelem. Nie musi to być od razu platforma fpv. Ja latam sobie modelem Esa P61 z przymocowana kamerka. Video na moim kanale YT. Im łatwiejszy model tym bardziej bezstresowe latanie FPV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kłopotliwe jest miejsce gdzie latam, a latam przed domem.

Mam do startu drogę około 2,5m szerokości i z 50 metrów długości.

Szybowiec raczej ciężko by było posadzić na tak wąskiej drodze, a taki fun cub startuje z 1,5 metrowego rozbiegu , a ląduje  może na 5 metrach.

I myślę że od tego zacznę zabawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.