Skocz do zawartości

Zan83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest już informacja na ten temat na innych forach RC jednak chcę aby ta świetna wiadomość dotarła do jak największej ilości osób z Kielc i regionu.

Jak pewnie niektórzy z Was wiedzą w lutym 2017 roku zostało powołane do życia stowarzyszenie pod nazwą Klub Modelarstwa Sportowego w Kielcach. Jest organizacją non-profit założoną przez kilku pasjonatów modelarstwa zdalnie sterowanego.

 

Po prawie 10 miesiącach pracy i sensacyjnych zwrotach akcji podpisana została umowa na dzierżawę gruntu pod lotnisko modelarskie w miejscowości Kowala k. Kielc. Późną jesienią zakończone zostały ciężkie prace ziemne nad budową pierwszego pasa startowego o wymiarach 185x21m oraz została wybudowana pierwsza infrastruktura lotniskowa. 

Lotnisko położone jest na obszarze 6 hektarów wśród pól i nieużytków. Znajduje ono się w odległości 12km na południe od centrum Kielc.

 

d92a50c45bd6a7afmed.jpg

 

Teren lotniska został podzielony na strefy dla pilotów, widzów oraz samochodów. W miarę rozrastania się liczby aktywnych uczestników mamy nadzieję na wybudowanie ogrodzenia, drugiego pasa oraz rozrost infrastruktury lotniskowej.

Usytuowanie lotniska pozwala na szybki dojazd o każdej porze roku, a znaczne oddalenie od zabudowań sprzyja lataniu nawet bardzo dużymi modelami z  nieograniczonymi możliwościami zastosowanych napędów (ze spalinowymi i odrzutowymi włącznie)

 

d34d7c7fe7c1607dmed.jpg

 

Warunkiem koniecznym korzystania z lotniska jest przystąpienie do Klubu Modelarstwa Sportowego w Kielcach oraz aktywny udział w pracach na rzecz budowy i pielęgnacji lotniska.

 

Członkostwo jest płatne i jest związane jedynie z partycypacją w kosztach najmu gruntu oraz utrzymania infrastruktury lotniskowej. Klub nie prowadzi działalności komercyjnej.

 

3eeddc9ca077a532med.jpg

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do przystąpienia do naszego Klubu, zarówno doświadczonych modelarzy jak również młodych adeptów modelarstwa.

 

Kontakt z nami:

Piotr 694-410-277

e-mail: KlubModelarstwaSportowego@Gmail.com

 

Więcej o stowarzyszeniu i lotnisku na stronie internetowej

www.KmsKielce.tk

 

 

Pozdrawiam

Wiktor

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

:D  :D  :D  oj, cieszy ta wiadomość, już wiem gdzie mój kolega będzie oblatywał ISKRĘ.

 

Fajna miejscówka, zgodnie ze sztuką, strefa lotów - północna, pas wschód-zachód, zero wysokich przeszkód.... no nic tylko pozazdrościć :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia ! Wykonaliście już ogrom prac, utrzymanie lotniska też będzie wymagało sporo wysiłku. Znam to z własnego doświadczenia. Jak dobierze się grupa prawdziwych pasjonatów to nie będzie to trudne.

A jak u was z kretami ? Ja walczę już drugi rok. Jak na razie zwycięstwo przechyla się w moją stronę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u was z kretami ? Ja walczę już drugi rok. Jak na razie zwycięstwo przechyla się w moją stronę :)

Sukces w walce z kretami zależy w dużej mierze od wałowania lotniska. Czym częściej będzie wałowane i czym powierzchnia będzie twardsza tym mniej będzie kretów. Krety przeważnie robią kopce w miękkiej nie utwardzonej ziemi.

Także warto raz w roku zwłaszcza po zimie zwałować lotnisko. 

Chyba, że zima jest taka dziwna jak w tym roku gdzie nie spadło ani grama śniegu a deszcz pada raz na ruski rok, to warto zwałować lotnisko w jesieni jak jest wilgotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u was z kretami ? Ja walczę już drugi rok. Jak na razie zwycięstwo przechyla się w moją stronę :)

 

Z kretami nie mamy problemów. Pas ma podsypkę z warstwy ok 40cm grubego kamienia, na wierzchu jest ubita warstwa bardzo drobnego żwiru z gliną, wszystko wywalcowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, w takiej podsypce to krety musiałyby użyć ciężkiego sprzętu żeby wam dokuczyć. :)

Stosując różne "kreto-odstraszacze" jak na razie osiągnąłem to że linia kretowin odsunęła się od pasa na ok. 50m. Jednak cały czas muszę być czujnym. W połowie tej odległości dzień i noc pracują aktywne wiatrowo-obrotowe odstraszacze czyli butelki PET z ponacinanymi łopatkami. Skutkuje.

Wiosną spróbuję użyć zagęszczarki spalinowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.